Drugi z rzędu remis juniorów młodszych Concordii. Od wygranej dzieliły ich sekundy

2019-05-14

Juniorzy młodsi Concordii byli o krok od zdobycia kompletu punktów w niedzielnym meczu 9 kolejki Ekstraklasy z Warmią Olsztyn. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego prowadzili po bramce Szymona Drewka, a następnie stracili dwa gole przegrywając 1:2, po czym znów po trafieniach Huberta Piecha i Szymona Ratajczyka zdołali wyjść na prowadzenie. Niestety w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry pomarańczowo-czarni dali sobie wbić bramkę i musieli po raz drugi z rzędu zadowolić się tylko jednym punktem remisując 3:3.

Był to drugi z kolei mecz, w którym straciliśmy dwa punkty w ostatnich minutach. Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, strzeliliśmy szybko bramkę i stwarzaliśmy kolejne sytuacje, po czym straciliśmy dwie bramki po błędach w wyprowadzeniu piłki. Poźniej goniliśmy wynik nie dając przeciwnikowi wyjść z własnej połowy. Udało się to z nawiązką, bo w 90 minucie prowadziliśmy jedną bramką, po czym zdarzył się kolejny klops i w ostatnich sekundach straciliśmy bramkę. W efekcie tylko goście schodzą z boiska zadowoleni – podsumował mecz trener juniorów młodszych Concordii Krzysztof Machiński.

Concordia Elbląg Warmia Olsztyn 3:3 (1:2)
    Bramki: 1:0 Szymon Drewek (17'), 1:1 Hubert Obuchowicz (24'), 1:2 Dawid Wiśniewski (34'), 2:2 Hubert Piech (82'), 3:2 Szymon Ratajczyk (90'+1), 3:3 Dawid Wiśniewski (90'+4).

Concordia: Dawid Spychalski – Hubert Piech, Piotr Szuplewski, Szymon Drewek, Iwo Rudziński (89' Kacper Fedyna), Szymon Ratajczyk, Wiktor Kaczorowski (80' Sebastian Wojnowski), Czesław Raburski, Karol Siwiak, Olaf Fercho (70' Kacper Trochowski), Jakub Rękawek.

Pozostałe wyniki 9 kolejki Ekstraklasy juniora młodszego: Olimpia II Elbląg – Rona 03 Ełk 1:1, Jeziorak Iława – Olimpia I Elbląg 2:1, Naki II Olsztyn – Stomil Olsztyn 0:1.

Po dziewięciu kolejkach pomarańczowo-czarni z 17 punktami nadal zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera Olimpia I Elbląg siedem „oczek”. W 10 kolejce juniorzy Concordii zmierzą się u siebie ze Stomilem Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę (19 maja) o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Krakusa.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”