Dwie różne połowy i nieudana pogoń za remisem. Trampkarze Concordii przegrali z liderem tabeli

2018-10-22

Pierwszej porażki w tym sezonie w II lidze doznali trampkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni w meczu na szczycie nie sprostali liderowi grupy drugiej Polonii Pasłęk, przegrywając na wyjeździe 4:6. Wpływ na przegraną miała fatalna pierwsza połowa w wykonaniu Słoników, po której Concordia przegrywała 0:6. W drugiej połowie po dwóch bramkach Olafa Fercho oraz jednym trafieniu Krzysztofa Wróblewskiego i Borysa Łesyka, udało się nieco odrobić stratę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Porażka ta oznacza, że elblążanie stracili szansę na wygranie grupy i awans do I ligi.

W pierwszej połowie chłopcy „nie dojechali” na mecz, bo praktycznie nie istnieliśmy na boisku. Druga połowa to już inny mecz. Po dokonaniu trzech zmian nasza gra zaczęła wyglądać tak jak powinna i ze stanu 0:6 zrobiło się 4:6. Tak naprawdę zabrakło czasu, aby wyrównać. Dodać należy, że po raz kolejny musieliśmy radzić sobie bez kilku zawodników, ale przede wszystkim graliśmy bez nominalnego bramkarza, co przyczyniło się do utraty kilku niepotrzebnych goli – skomentował sobotni mecz trener trampkarzy Concordii Marcin Szweda.

Polonia Pasłęk – Concordia Elbląg 6:4 (6:0)
    Bramki: 1:0 Kamil Opiekulski (12'), 2:0 Dawid Olejniczak (16'), 3:0 Krzysztof Wróblewski (17'-sam.), 4:0 Szymon Kujawski (20'), 5:0 Bartosz Balewski (29'), 6:0 Kamil Opiekulski (32'), 6:1 Olaf Fercho (58'), 6:2 Krzysztof Wróblewski (62'), 6:3 Borys Łesyk (65'), 6:4 Olaf Fercho (75')

Concordia: Dominik Czacharowski – Krzysztof Wróblewski, Andrzej Nasarzewski, Borys Łesyk, Oskar Bartosiński (65' Maciej Bednarczuk), Maciej Błaszczuk (45' Olaf Fercho), Wojciech Chrząszcz, Szymon Staszyński (45' Sebastian Wojnowski), Adrian Mikołejko, Jakub Brzuziewski (45' Marcel Minkiewicz), Kacper Olesiński (75' Michał Sowa).

Inne wyniki 9 kolejki II ligi trampkarza w grupie 2: Polonia Markusy – Dąb Kadyny 3:0, Agat Jegłownik – Zatoka Braniewo 0:2.

Po 9 kolejce Concordia z 18 punktami na koncie nadal zajmuje drugie miejsce w grupie drugiej II ligi młodzika i traci już do prowadzącej Polonii Pasłęk 6 punkty. W ostatnim jesiennym meczu pomarańczowo-czarni zmierzą się u siebie z przedostatnią w tabeli Polonią Markusy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (28 października) o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Krakusa.