Jesienią wywalczyli awans, wiosną utrzymali się w I lidze. Concordia 2006 zakończyła udany sezon zwycięstwem

2019-06-10

Zespół Concordii 2006 świetnym akcentem zakończył bardzo udany sezon 2018/2019. Podopieczni trenera Kamila Kowalskiego w ostatniej kolejce rundy wiosennej I ligi młodzika, pokonali w Młynarach Syrenę 6:3, choć na dwadzieścia minut przed końcem przegrywali 2:3. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: Maciej Bednarczuk, Piotr Seroczyński i Karol Jakubowski, którzy zdobyli po dwa gole.

Mecz kończący rozgrywki w sezonie zdołaliśmy wygrać w pół godziny. Do przerwy przegrywaliśmy 2:0, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:6. Wyjazdowe zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Jestem pod wrażeniem tego, co zaprezentowali moi zawodnicy. Druga część spotkania była zaprzeczeniem naszej skuteczności z całej rundy wiosennej – skomentował mecz z Syreną Kamil Kowalski, trener zespołu Concordii z rocznika 2006.

Rundę wiosenną 2018/2019 w rozgrywkach I ligi młodzika Concordia zakończyła na piątym miejscu w grupie czwartej, co dało jej utrzymanie na tym poziomie po wcześniejszym wywalczeniu w rundzie jesiennej awansu z II ligi. Pomarańczowo-czarni w 10 meczach zdobyli 9 punktów, zwyciężając 3 mecze i notując 7 porażek. Słoniki zdobyły w tej rundzie 14 goli i straciły ich 36. Grupę czwartą zwyciężyła Olimpia II Elbląg.

Koniec rozgrywek jest okazją do podsumowania całego sezonu. Po pierwsze, w rundzie jesiennej uzyskaliśmy awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po drugie, wiosną mając w składzie połowę zawodników z rocznika 2007, rozgrywaliśmy większość spotkań z przeciwnikami o rok starszymi, a mimo to zdołaliśmy odnieść trzy zwycięstwa. Patrząc wstecz, zaczynaliśmy, gdy w grupie było 10-15 chłopaków, kończymy sezon z kadrą blisko 30 chłopców. Nawiązały się nowe przyjaźnie, świetnie się bawiliśmy i oczywiście ciężko pracowaliśmy. Chciałem wszystkim zawodnikom bardzo podziękować za zaangażowanie, cierpliwość, determinacje i życzyć im udanych wakacji – podsumował sezon trener Kamil Kowalski.

Syrena Młynary – Concordia II Elbląg 3:6 (2:0)
    Bramki: 1:0 Jakub Szczęch (4'), 2:0 Jakub Najduch (7'), 2:1 Maciej Bednarczuk (32'), 2:2 Maciej Bednarczuk (35'), 3:2 Wojciech Hulanicki (40'), 3:3 Piotr Seroczyński (41'), 3:4 Karol Jakubowski (45'), 3:5 Piotr Seroczyński (53'), 3:6 Karol Jakubowski (57').

Concordia II: Alan Żmijewski - Fabian Ostaszewski, Olivier Rabaziński, Karol Jakubowski, Piotr Seroczyński, Dominik Kalkowski, Maksymilian Materek, Maciej Bednarczuk, Fabian Dudkiewicz.
    Zagrali także: Kacper Gepchard, Mateusz Jurkiewicz, Nikolas Rewiński, Jakub Kulesza, Michał Kamieniak, Sergiusz Sułkowski.

Pozostałe wyniki 10 kolejki I ligi młodzika (grupa 4): Olimpia II Elbląg – Polonia Pasłęk 6:2, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Huragan Morąg 2:2.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”