Juniorzy młodsi Concordii lepsi w sparingu od KP Starogard Gdański

2018-02-05

Juniorzy młodsi Concordii Elbląg w swoim trzecim meczu sparingowym odnieśli w minioną niedzielę (4 lutego) drugie zwycięstwo. Tym razem młodzi pomarańczowo-czarni pokonali trzeci aktualnie zespół pomorskiej I ligi wojewódzkiej juniora młodszego – KP Starogard Gdański 2:1. Bramki dla elbląskiej drużyny zdobyli Szymon Ratajczyk i Szymon Drewek.

Rozegrany na boisku przy ul. Skrzydlatej mecz z KP Starogard Gdański był bardzo wyrównany.

Takiego też meczu się spodziewałem. Były momenty lepszej gry naszego zespoły, ale również przeciwnik miał swoje momenty w meczu. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka szybkich akcji, a po jednej z nich zdobyliśmy bramkę – relacjonuje spotkanie trener juniorów młodszych Concordii Marcin Szweda.

W 14 minucie Szymon Ratajczyk otrzymał podanie ze środka pola, po czym znalazł się sam na sam z bramkarzem i celnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W pierwszej połowie mimo kilku sytuacji bramkowych z obu stron, wynik już się nie zmienił. W przerwie szkoleniowiec Concordii dokonał kilku zmian. Od początku drugiej części meczu na boisko wybiegli: Marcel Gembal, Wiktor Kaczorowski, Radosław Pasik, Maciej Wachowicz, a jeszcze w trakcie pierwszej połowy z powodu urazu Michała Błaszczyka, Kacper Trochowski.

Mimo tak licznych zmian poziom naszej gry nie zmienił się. Przeciwnicy natomiast nie radząc sobie z naszymi obrońcami zmienili taktykę i zaczęli częściej próbować uderzać z 30 merów od naszej bramki i po jednym z takich uderzeń pokonali naszego bramkarza, który w tym dniu, mimo wpuszczonej jednej bramki, radził sobie doskonale. Po straconym golu mecz nabrał jeszcze więcej kolorów i ciekawych akcji z obu stron. Ostatecznie to my zdobyliśmy jedną bramkę więcej. Z mało groźnej akcji Maciej Wachowicz podał na przedpole piłkę do nabiegającego Szymona Drewka, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z pierwszej piłki. W samej końcówce mogliśmy zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale bramkarz gości popisał się bardzo ładną interwencją. Jestem zadowolony z dyspozycji całego zespołu. Gra jak i wynik może cieszyć z tak dobrym zespołem jak KP Starogard Gdański. Procentuje systematyczna praca i zaangażowanie w trening całego zespołu - podsumował cały mecz trener Marcin Szweda.

Concordia Elbląg junior młodszy - KP Starogard Gdański junior młodszy 2:1 (1:0)
    Bramki: 1:0 Szymon Ratajczyk (14'), 1:1 Dawid Gdaniec (46'), 2:1 Szymon Drewek (65')

Concordia: Hubert Piech – zawodnik testowany, Jakub Kruk, Michał Wiśniewski, Maciej Depka, Jakub Piskunowicz, Szymon Drewek, Kacper Ławniczek, Szymon Ratajczyk, Wojciech Łojeczko, Michał Błaszczyk.
    Zagrali także: Marcel Gembal, Kacper Fedyna, Wiktor Kaczorowski, Radosław Pasik, Maciej Wachowicz, Kacper Trochowski, Kamil Kaczmarek, Patryk Firlej.

W kolejnym meczu sparingowym juniorzy młodsi Concordii zmierzą się z juniorami młodszymi Bałtyku Gdynia. Mecz zostanie rozegrany w najbliższy weekend w Gdyni.