Niespodzianka była blisko. Młodzicy Concordii z rocznika 2007 ulegli Olimpii 2006

2019-04-01

Zespół Concordii z rocznika 2007 po pierwszej połowie inauguracyjnego rundę wiosenną meczu w Ekstraklasie młodzika, był bardzo bliski wywalczenia kompletu punktów w starciu z Olimpią 2006 Elbląg. Pomarańczowo-czarni, po bramce Radosława Lewandowskiego z rzutu wolnego, prowadzili z o rok starszymi rywalami 1:0. Niestety w drugiej połowie podopiecznym trenera Bartłomieja Florka zabrakło sił, a mocniejsi fizycznie zawodnicy Olimpii zdołali strzelić cztery bramki i ostatecznie to oni wygrali cały mecz 4:1.

Drużynom Concordii 2007 i Olimpii 2006 po raz drugi w tym sezonie przyszło się zmierzyć na rozpoczęcie danej rundy. Jesienią w pojedynku tych zespołów Olimpia wygrała 5:0, ale za to w rewanżu Concordia pokonała już żółto-biało-niebieskich 2:1. Ostatecznie na koniec rundy jesiennej obie ekipy zajęły w tabeli dwa pierwsze miejsca, dzięki czemu uzyskały awans do wiosennych rozgrywek Ekstraklasy. W minioną sobotę, znów lepsi okazali się starsi o rok Olimpijczycy, choć po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę.

Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Wszyscy dali z siebie 100%. Przeczuwałem, że mecz łatwy nie będzie zwłaszcza, że chłopcy z Olimpii 2006 tworzą dobry zespół, mający w swoim składzie zawodników bardzo mocnych fizycznie i niezłych technicznie. Niektórzy przewyższali naszych młodych piłkarzy nie o głowę, a o dwie. Do takich rzeczy będzie się trzeba przyzwyczaić w tej lidze. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie chłopcy świetnie zrealizowali założenia w grze w defensywie, gdzie przeciwnik nie mógł znaleźć rozwiązania. W drugiej zabrakło sił, aby kontynuować taką grę dlatego staraliśmy się grać bardziej otwarcie, dzięki czemu starsi chłopcy z Olimpii mieli więcej przestrzeni do ataków. Ogólnie chciałbym pochwalić wszystkich naszych zawodników za spore zaangażowanie i dobrą grę – podsumował mecz trener młodzików Concordii Bartłomiej Florek.

Olimpia 2006 Elbląg – Concordia 2007 Elbląg 4:1 (0:1)
    Bramki: 0:1 Radosław Lewandowski (12'), 1:1 Jan Pietrusiński (34'), 2:1 Jan Pietrusiński (39'), 3:1 Mateusz Głowiński (48'), 4:1 Mateusz Głowiński (52')

Concordia: Adrian Jasieniecki - Hubert Fercho, Dominik Chwoszcz, Adam Cenkner, Adam Kopczak, Mateusz Lauryn, Radosław Lewandowski, Grzegorz Puzio, Brian Raburski.
    Zagrali także: Tymoteusz Budziwojski, Hubert Rowiński, Miłosz Rzeczycki, Kacper Wójcik.

Pozostałe wyniki 1 kolejki Ekstraklasy młodzika (grupa 2): Żuri I Olsztyn – Żuri II Olsztyn 14:2, AP Ostróda – Constract Lubawa 2:3.

W drugiej kolejce młodzicy Concordii zmierzą się u siebie z AP Ostróda. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 6 kwietnia o godz. 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”