Porażka na koniec sezonu. Młodzicy Concordii z rocznika 2006 kończą ligę na piątym miejscu

2018-06-11

W swoim ostatnim w tym sezonie meczu, zespół młodzika Concordii z rocznika 2006 uległ u siebie Polonii Markusy 0:3. Prowadzona przez trenera Łukasza Budziwojskiego drużyna, zajęła w wiosennych rozgrywkach II ligi piąte miejsce w tabeli grupy szóstej. Należy jednak dodać, że nasz zespół w większości spotkań grał z drużynami, w których występują o rok starsi zawodnicy. Drużyna posiłkowała się również uzdolnionymi piłkarzami z drużyny orlika Concordii z rocznika 2007.

W ostatnim meczu z Polonią Markusy w wyjściowym składzie Concordii wystąpiło aż pięciu zawodników z rocznika 2007, którzy walczyli ze starszymi kolegami jak równy z równym.

W pierwszej połowie mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy. Jedna jak i druga drużyna chciała strzelić bramkę, ale w ostatniej minucie pierwszej połowy udało się to rywalom. W drugiej połowie nie wyszliśmy za bardzo skoncentrowani na boisko i przeciwnicy strzeli kolejne dwie bramki. Stworzyliśmy sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, w których mogliśmy zdobyć bramkę, lecz zabrakło nam szczęścia. Warto podkreślić, że w tym meczu w naszym zespole występowali zawodnicy o rok i dwa lata młodsi – podsumował piątkowy mecz trener Dawid Kucharzewski, który zastąpił w tym spotkaniu na ławce trenerskiej Łukasza Budziwojskigo.

Concordia II Elbląg – Polonia Markusy 0:3 (0:1)
    Bramki: 0:1 Adrian Smolak (30'), 0:2 Adrian Smolak (31'), 0:3 Szymon Sokół (41')

Concordia II: Kacper Gepchard - Fabian Ostaszewski, Hubert Fercho, Maksymilian Materek, Maciej Bednarczuk, Dominik Chwoszcz, Grzegorz Puzio, Brian Raburski, Adam Cenkner.
    Zagrali również: Alan Żmijewski - Karol Jakubowski, Jan Boruszka, Maciej Brzezicki, Michał Kamieniak, Antoni Marcinkiewicz, Przemysław Dębecki, Michał Jankowski.

Drugi zespół Concordii, z dorobkiem 6 punktów (2 zwycięstwa i 8 porażek) zajął przedostatnie, piąte miejsce w grupie szóstej II ligi. Nasi młodzicy w 10 meczach rundy wiosennej zdobyli 27 bramek i stracili ich 26.