Remis zespołu Concordii 2007 z Żuri Olsztyn

2019-10-07

Młodzicy Concordii z rocznika 2007 sobotni mecz z Żuri Olsztyn rozpoczęli wyśmienicie. W ciągu 5 minut do bramki rywala trafili Mateusz Lauryn i Dominik Chwoszcz i Słoniki prowadziły 2:0. Niestety rywal jeszcze w pierwszej połowie zdobył gola kontaktowego, a na osiem minut przed końcem meczu doprowadził do wyrównania i cały pojedynek zakończył się remisem 2:2. Mimo to pomarańczowo-czarni nie tracą dystansu do lidera grupy, który w tej kolejce także stracił punkty.

Mecz z Żuri Olsztyn był spotkaniem zaciętym. Przeciwnik górował nad nami szybkościowo, ale to jest rzecz normalna w okresie, kiedy chłopcy rosną i nabierają siły. U większości chłopców Żuri ten proces zaczął się szybciej niż u nas. Cieszymy się, że możemy grać z wymagającymi drużynami. Samo spotkanie było wyrównane i pełne zaangażowania z obydwu stron. Nasi chłopcy strzelili pierwsi dwie piękne bramki. Graliśmy dobrze, kolektywnie w obronie. Zabrakło trochę szczęścia do tego, aby ten mecz wygrać – stwierdził po meczu trener rocznika 2007 w Concordii Bartłomiej Florek.

Concordia Elbląg – Żuri Olsztyn 2:2 (2:1)
    Bramka: 1:0 Mateusz Lauryn (2'), 2:0 Dominik Chwoszcz (5'), 2:1 Oskar Markiewicz (12'), 2:2 Bartosz Opieczyński (52').

Concordia: Adrian Jasieniecki - Hubert Fercho, Radosław Lewandowski, Mateusz Lauryn, Brian Raburski, Grzegorz Puzio, Dominik Chwoszcz, Adam Kopczak, Mateusz Prusik.
    Zagrali także: Oliwer Tytek, Adam Cenkner, Miłosz Rzeczycki.

Pozostałe wyniki 9 kolejki Ekstraklasy w grupie 2: Olimpia I Elbląg – Wkra Działdowo 2:2, AP Ostróda – Olimpia II Elbląg 2:1, Constract Lubawa – Mały Jeziorak Iława 0:3.

Po 9 kolejkach Concordia nadal zajmuje drugie miejsce w grupie mając na koncie 19 punktów i tracąc do lidera 3 punkty. W kolejnym meczu, w najbliższą sobotę, 12 października pomarańczowo-czarni zmierzą się na wyjeździe z szóstą w tabeli Wkrą Działdowo. Początek meczu o godz. 13:00 w Działdowie.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”