Sparingowe zwycięstwo nad Bałtykiem Gdynia i klasyczny hat trick Mariusza Pelca [BRAMKI Z MECZU]

2019-07-17

Drugie sparingowe zwycięstwo w czwartym letnim meczu kontrolnym, odnieśli w środę (17 lipca) piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni na boisku Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej, pokonali trzecioligowy Bałtyk Gdynia 3:0. Instynktem strzeleckim popisał się w tym meczu Mariusz Pelc, który pojawił się na murawie na ostatnie pół godziny i w tym czasie skompletował hat tricka. Trener Łukasz Nadolny w środowym meczu sprawdzał przydatność do zespołu 7 testowanych zawodników.

Szkoleniowiec Słoników zabrał do Gdyni łącznie 17 graczy. Pozostali odbyli trening w Elblągu. W pierwszej części meczu z Bałtykiem szansę gry otrzymali głównie zawodnicy testowani. Wśród nich byli sprawdzani już wcześniej: dwaj obrońcy Rafał Maciążek (ostatnio Huragan Morąg) i Andrew Lebre (cypryjski Ethnikos Assia FC), bramkarz Maciej Baranowski (Żuławy Nowy Dwór Gdański) oraz pomocnik Bartłomiej Danowski (Wierzyca Pelplin). Nowymi twarzami byli z kolei: 21-letni bramkarz Maciej Bąbel (Sokół Ostróda), 22-letni pomocnik Wojciech Żęgota (Mazur Ełk) oraz 25-letni pomocnik Kamil Jakubowski (Kamienna Brody).

W pierwszych 45 minutach gole nie padły. Mecz ożywił się dopiero w drugiej połowie. Wówczas na placu gry pojawili się podstawowi zawodnicy Concordii, którzy przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Trzy z nich w końcówce meczu zakończyły się bramkami, których autorem był
    Mariusz Pelc. Napastnik Słoników był tego dnia niezwykle skuteczny, a szczególnie ładnej urody bramkę zdobył w 69 minucie. Wówczas po dograniu z prawej strony Bartłomieja Danowskiego, Maniek pięknym strzałem piętką pokonał golkipera Bałtyku.

W pierwszej połowie nasz skład złożony był głównie z zawodników testowanych, przez co widać było brak zgrania i wiele niedokładności. W drugiej części na boisku pojawili się nasi piłkarze i gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Mimo ciężkich treningów, były momenty fajnej gry i mogę być po tym spotkaniu zadowolony z postawy mojego zespołu. Co do kolejnych transferów trudno jeszcze mówić, kto z nami zostanie. Dużo powinno wyjaśnić się jeszcze w tym tygodniu, po kolejnym, sobotnim sparingu – powiedział po meczu z Bałtykiem trener Concordii Łukasz Nadolny.

Bałtyk Gdynia – Concordia Elbląg 0:3 (0:0)
    Bramki: 0:1 Mariusz Pelc (69' – asysta Danowski), 0:2 Mariusz Pelc (86' – asysta Pawłowski), 0:3 Mariusz Pelc (90').

Concordia: Maciej Bąbel – Sebastian Kopeć, Andrew Lebre, Rafał Maciążek, Radosław Bukacki, Damian Kozak, Wojciech Żęgota, Kamil Jakubowski, Rafał Lisiecki, Radosław Lenart, Bartłomiej Danowski.

Zagrali także: Maciej Baranowski - Edil de Souza Barros, Adam Skierkowski, Michał Lewandowski, Dominik Pawłowski, Paweł Pelc, Mariusz Pelc.

W piątym, przedostatnim meczu sparingowym Concordia zmierzy się z czwartoligowym GKS Przodkowo. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 20 lipca o godz. 11:00, prawdopodobnie w Elblągu.