Trampkarze Concordii rozegrali pierwszy sparing

2018-02-26

Drużyna trampkarza Concordii Elbląg rozegrała w minioną niedzielę (25 lutego) pierwszy sparing w przerwie zimowej. Prowadzony przez trenera Krzysztofa Machińskiego zespół, zremisował na boisku przy ul. Skrzydlatej z trampkarzami Żuław Nowy Dwór Gdański 2:2. Bramki dla pomarańczowo-czarnych zdobywali w tym spotkaniu: Wiktor Kaczorowski i Maksymilian Szymborski.

Z powodu braku wolnych terminów i problemów z załatwieniem boiska, zespół trampkarza Concordii swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną rozegrał dopiero w miniony weekend. Elbląska drużyna w rundzie rewanżowej będzie musiała sobie radzić bez dwóch czołowych zawodników wypożyczonych do innych klubów: Mikołaja Kowalczyka (Arka Gdynia) i Szymona Ratajczyka (Olimpia Elbląg). Ponadto przeciwko Żuławom zagrać nie mogło kilku piłkarzy, których wyeliminowały choroby.

W pierwszej połowie meczu z Żuławami dominowaliśmy nad rywalem, czego efektem były dwie strzelone przez nas bramki. Gdyby dopisywała skuteczność, to moglibyśmy strzelić przynajmniej jeszcze trzy. W drugiej połowie już tak dobrze nie było. Musiałem dokonać zmian, a chłopaki poczuli się zbyt pewnie dwubramkowym prowadzeniem i w ostatnich dziesięciu minutach gry straciliśmy dwie bramki – podsumował sparing trener trampkarzy Concordii Krzysztof Machiński.

I liga wojewódzka trampkarza, w której występuje drużyna Krzysztofa Machińskiego planowo ma wznowić rozgrywki 10-11 marca. Nie wiadomo jednak, czy ze względu na zimową aurę uda się wystartować w tym terminie. - Na pewno będę chciał przed ligą zorganizować jeszcze jeden sparing – zapowiada szkoleniowiec trampkarzy.

Concordia Elbląg trampkarz - Żuławy Nowy Dwór Gdański trampkarz 2:2 (2:0)
Bramki dla Concordii: W. Kaczorowski (16'), M. Szymborski (26').

Concordia: Hubert Piech - Sebastian Wojnowski, Olaf Fercho, Krzysztof Wróblewski, Piotr Szuplewski, Iwo Rudziński, Kuba Rękawek, Kuba Rodzik, Wiktor Kaczorowski, Filip Dąbrowski, Maksymilian Szymborski.
Zagrali również: Aleks Maczak, Kacper Olesiński, Jakub Brzuziewski, Borys Łesyk.