Porażka z Błonianką i koniec nadziei na utrzymanie [SKRÓT MECZU]

2021-06-12

Concordia po pierwszej, dobrej połowie meczu z Błonianką Błonie powinna prowadzić przynajmniej jedną lub dwoma golami. Niestety niewykorzystane sytuacje, w tym przestrzelony rzut karny oraz strzały w poprzeczkę i słupek, w drugiej połowie zemściły się na pomarańczowo-czarnych. Goście w sobotnim spotkaniu byli skuteczniejsi i zwyciężając 3:0 zapewnili sobie pozostanie w III lidze. Elblążanie niestety po tej porażce stracili już swoje szanse i w przyszłym sezonie czeka ich gra na niższym szczeblu rozgrywkowym.

Concordia w sobotnim meczu rozegranym na stadionie przy ul. Skrzydlatej (obiekt przy ul. Krakusa przechodzi jeszcze remont płyty boiska), musiała sobie radzić bez pauzującego za żółte kartki Szymona Drewka, a także kontuzjowanych Mariusza Pelca, Szymona Ratajczyka i Nielsa Willemsa.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i widać było, że każdej ze stron zależy na zdobyciu kompletu punktów. W początkowych minutach bardziej aktywniejsi byli gracze Błonianki, którzy w pierwszym kwadransie oddali 3 strzały na elbląską bramkę. Goście mogli objąć prowadzenie już w 3 minucie. Wówczas interweniujący przed polem karnym Michał Nowak wybił piłkę na aut, ale nie zdążył wrócić do bramki, po tym jak na strzał z ostrego kąta zdecydował się Szymon Śmieciński. Na szczęście dla elblążan, piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła poza boisko. W 20 minucie sygnał na odważniejszych ataków dał Concordii Jakub Bojas, który trafił w słupek po pięknym strzale z ponad 30 metrów. W 28 minucie po wymianie piłki między Jakubem Bojasem a Bartoszem Danowskim, ten pierwszy został zahaczony w polu karnym przez Dawida Brewczyńskiego i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Do egzekwowania rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i... uderzył tuż obok bramki. Niewykorzystany karny sprawił, że przyjezdni znów uwierzyli w swoje możliwości i ruszyli odważniej do przodu. W 30 minucie po strzale spoza pola karnego Szymona Śmiecińskiego dobrą interwencją popisał się Michał Nowak. W 45 minucie po ładnej indywidualnej akcji Bartosz Danowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, mijając przy tym 3 zawodników Błonianki i będąc przed polem karnym oddał strzał, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Pomarańczowo-czarni po pierwszej połowie powinni prowadzić, ale niestety brakowało im szczęścia.

W 50 minucie groźny strzał z okolic 16 metra oddał Piotr Ćwik, ale dobrze w bramce zachował się Michał Nowak, który odbił futbolówkę na rzut rożny. Niestety chwilę później elbląski golkiper musiał skapitulować, po tym jak dośrodkowaną z kornera piłkę, głową do bramki skierował Rafał Dębski. Niestety niewykorzystane z pierwszej połowy sytuacje zaczęły się mścić na Concordii. W 52 minucie Michał Nowak znów musiał interweniować, po tym jak na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Dawid Jarczak. Tym razem jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Po zdobyciu gola Błonianka skupiła się na zamknięciu dostępu do własnego pola karnego i przy nadarzających się okazjach wyprowadzała groźne kontry. Po jednym z takich kontrataków przyjezdni podwyższyli wynik na 2:0. W 79 minucie Arkadiusz Niezgoda zagrał z prawej strony do wbiegającego w pole karne Dawida Jarczaka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Michała Nowaka. W 86 minucie Błonianka ostateczne rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Gola przypieczętowującego zwycięstwo gości zdobył ponownie Dawid Jarczak. Ataki Concordii w drugiej połowie przypominały walenie głową w mur. Brakowało strzałów, a co za tym idzie bramkowych okazji. Wszystko to sprawiło, że po ostatnim gwizdku sędziego, to zespół z Błonia mógł cieszyć się z utrzymania. Elblążanie muszą przełknąć gorycz spadku do IV ligi. Na osłodę zostaje im jeszcze finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym na koniec czerwca zmierzą się z Olimpią Olsztynek.

Concordia Elbląg – Błonianka Błonie 0:3 (0:0)
    Bramki: 0:1 Rafał Dębski (51'), 0:2 Dawid Jarczak (79'), 0:3 Dawid Jarczak (86')

Concordia: Michał Nowak – Hubert Piech, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Radosław Bukacki (87' Rafał Maciążek), Bartosz Danowski, Łukasz Kopka (90' Iwo Rudziński), Dominik Pawłowski, Mateusz Szmydt, Aleks Łęcki (87' Daniel Jatczak), Jakub Bojas.

Błonianka: Mateusz Łysik – Kajetan Jendryczko, Piotr Ćwik (88' Mariusz Zalewski), Dawid Brewczyński, Dawid Jarczak, Bartłomiej Faliszewski (56' Marcin Krawczyk), Rafał Włodarczyk, Arkadiusz Niezgoda, Arkadiusz Zajączkowski, Rafał Dębski, Szymon Śmieciński (81' Patryk Kostyk).

Żółte kartki: Kopka, Pelc, Danowski (Concordia), Niezgoda (Błonianka)
    Sędziował: Paweł Kostko (Białystok)

W ostatnim meczu sezonu Concordia zmierzy się na wyjeździe z RKS Radomsko. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 19 czerwca o godz. 17.