Adam Duda na nudę w domu nie narzeka. Z tej strony na pewno go nie znaliście! [FILM, ZDJĘCIA, WYWIAD]

  2020-03-18
   fot. archiwum prywatne Adama Dudy

  Jak sobie radzić w czasach epidemii? Odpowiedź na to pytanie zna Adam Duda. Najskuteczniejszy napastnik Concordii w rundzie jesiennej, w tych trudnych chwilach na brak obowiązków nie narzeka. Mimo iż wspólne treningi całej drużyny zostały zawieszone, codziennie stara się utrzymać formę ćwicząc razem z 3-letnią córką Oliwią! - Okazuje się, że nawet treningi domowe mogą okazać się świetną zabawą i rozrywką – przyznaje mieszkający w Gdańsku zawodnik Concordii. Zobaczcie to sami na nagranych przez Adama filmach i zdjęciach. Zachęcamy także do lektury wywiadu z popularnym „Dudim”.

  Jak przyjąłeś fakt o wstrzymaniu rozgrywek ligowych i treningów drużyny? Czy rozmiary i skala epidemii zaskoczyły Cię?

  - Myślę, że dla wszystkich, niezależnie, w której pracuje się branży sytuacja jest wyjątkowa i trudna. Szczerze mówiąc sam nie byłem sobie w stanie wyobrazić nawet po wybuchu epidemii w Chinach, że koronawirus może przybrać taką skalę. Często w trudnych sytuacjach staram się działać z myślą, żeby nie przejmować się rzeczami, na które nie mam wypływu. Dlatego przede wszystkim zachęcałbym wszystkich, aby obecną sytuacje zaakceptować i działać w obszarze, na który wpływu już mamy tzn. stosować się do zaleceń ekspertów. W tym wypadku higiena oraz unikanie kontaktów z innym osobami są tutaj kluczowe.

  Brak możliwości wspólnych treningów z zespołem nie oznacza jednak, że nic nie robisz. Jak wyglądają obecnie Twoje zajęcia indywidualne?

  - Oczywiście otrzymaliśmy rozpiski indywidualne z klubu, które każdy z nas wykonuje. Aktywność w zawodzie czynnego zawodnika jest niezbędna. W naszym piłkarskim przypadku, oprócz ćwiczeń wzmacniających mięśnie potrzebujemy treningów poprawiających kondycję oraz wydolność, których nie koniecznie da się wykonywać w domu. Dlatego wychodzę biegać co drugi dzień - oczywiście w miejsca mało uczęszczane przez inne osoby. W resztę dni wiele ćwiczeń wykonuję w domu. W dzisiejszych czasach ogromną ilość materiałów oraz ćwiczeń można odnaleźć w internecie z czego korzystam oraz jestem w kontakcie telefonicznym z trenerem personalnym Bartkiem Barczakiem, dzięki któremu treningi domowe są mocno urozmaicone. Wszyscy wierzymy, że sytuacja jest przejściowa i w ciągu kilku tygodni wrócimy do treningów oraz meczów ligowych. Jestem przekonany, że kwarantanna nie przeszkodzi nam być w dobrej formie po powrocie do treningów.

  Obecna sytuacja ma swoje minusy, ale też plusy. Z jednej strony nie widujesz się z kolegami z drużyny, z drugiej zaś więcej czasu spędzasz z rodziną w swoim domu.

  - Do tej pory mijałem się z żoną, gdyż oboje do południa wykonujemy obowiązki zawodowe, a nasza córka Oliwia, która ma 3 lata uczęszcza do przedszkola. Po południami trenowałem w Elblągu, dlatego czasu dla rodziny w tygodniu miałem niewiele. Prace przenieśliśmy zdalnie do domu i od paru dni całe dni spędzamy razem. Większość dnia wykorzystujemy na zabawę z córką, która z tego powodu jest bardzo szczęśliwa. Okazuje się, że nawet treningi domowe mogą okazać się świetną zabawą i rozrywką.  Jak spędzasz wolny czas z rodziną? Na nagranych przez siebie filmikach widać jak trenujesz wspólnie z córką.

  - W wielu czynnościach trzeba wykazać się dużą kreatywnością, aby zabawy nie stały się monotonne i po prostu nudne. Sporo czasu zajmują nam zabawy oraz prace plastyczno-techniczne, z których w szkole podstawowej nie byłem zbyt dobry. Z każdą kolejną pracą wychodzą coraz ciekawsze projekty, co jest kolejnym pozytywem. Ograniczamy mocno spacery i wyjścia z domu. Jeżeli już się decydujemy, to również w miejsca, w które nie uczęszcza zbyt wiele rodzin i ponownie zachęcałbym do tego, aby jeżeli już ktoś musi to robić, to w podobny sposób. Póki co czujemy się dobrze oraz miło spędzamy czas. Czekamy spokojnie na pozytywne wieści i opanowanie sytuacji. Życzę wszystkim dużo zdrowia oraz spokoju w najbliższym czasie.

  1GKS Wikielec13
  2Świt Nowy Dwór M.13
  3Legia II Warszawa13
  4Znicz Biała Piska13
  5Olimpia Zambrów13
  6Ruch Wysokie Mazow.13
  7Błonianka Błonie13
  8KS Kutno13
  9Broń Radom11
  10Pelikan Łowicz11
  11Lechia Tomaszów Mazow.00
  12Legionovia Legionowo00
  13Pogoń Grodzisk Mazow.00
  14Sokół Aleksandrów Ł.00
  15Ursus Warszawa10
  16Polonia Warszawa10
  17Jagiellonia II Białystok10
  18Huragan Morąg10
  19Unia Skierniewice10
  20RKS Radomsko10
  21Concordia Elbląg10
  22KS Wasilków10

  OSTATNI MECZ

  Świt Nowy Dwór M.

  5:1

  Concordia Elbląg

  Bramki: Świt Nowy Dwór M.

  Kamil Wiśniewski (5')
  Michał Drewnowski (34')
  Kamil Wiśniewski (45')
  Rafał Maciejewski (90')
  Jacek Tkaczyk (90'+4)

  Bramki: Concordia Elbląg

  Bartosz Danowski (30')

  Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
  ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99
  e-mail: a.concordia@wp.pl

  Biuro klubu otwarte
  wt. 14-17, czw. 14-17
  dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

  NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
  PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

  do góry strony