Concordia nie zatrzymuje się. Słoniki pokonały Pelikana [SKRÓT MECZU]

2023-04-07
    Tomasz Szawara przyjmuje gratulacje od kolegów z drużyny po zdobyciu gola fot. Ryszard Biel

Drugie zwycięstwo z rzędu, trzeci mecz na zero z tyłu, ósmy punkt wywalczony w piątym wiosennym meczu. Piłkarze Concordii rozpędzają się z każdym kolejnym spotkaniem ligowym. W przedświąteczny Wielki Piątek sprawili swoim kibicom prezent na zajączka, pokonując na stadionie przy Krakusa Pelikana Łowicz 2:0. Oba gole padły w drugiej połowie, a ich zdobywcami byli Tomasz Szawara i Joao Augusto.

W piątkowym meczu Concordia musiała sobie radzić bez trójki zawodników zmagających się z urazami. Tego dnia zagrać nie mogli Mariusz Pelc, Michał Góral i Mateusz Zielecki.

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić kibiców przybyłych po raz pierwszy w tym roku na stadion przy ul. Krakusa. Obie drużyny skupiły się głównie na zamknięciu dostępu do własnej bramki i strzeleckich sytuacji było jak na lekarstwo. Jako pierwsi groźnie zaatakowali przyjezdni. W 8 minucie goście kilkoma podaniami w polu karnym rozmontowali elbląską defensywę, ale w decydującym momencie strzał Kacpra Falkowskiego z siódmego metra obronił Jakub Wąsowski. Concordia jedyną, zakończoną celnym strzałem akcję, przeprowadziła w 45 minucie. Wówczas z rzutu wolnego dośrodkowywał Radosław Bukacki, a głową z kilku metrów strzelał Joao Augusto. Bramkarz Pelikana Mateusz Wlazłowski nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki. Do przerwy gole więc nie padły.

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni z minuty na minutę zaczęli przejmować inicjatywę w meczu. Skoro nie szło napastnikom, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć doświadczony obrońca Tomasz Szawara. Po dośrodkowaniu Mateusza Jońcy kapitan Concordii wbiegł w pole karne i pięknym strzałem z okolic 12 metra, otworzył w 58 minucie wynik spotkania. Zaledwie trzy minuty później Tomasz Szawara, oprócz gola miał już na swoim koncie także asystę. 36-letni defensor minął w środku boiska rywala i dograł piłkę na przedpole do Joao Augusto, który nie zastanawiając się huknął z 20 metra pokonując golkipera gości. W tym momencie nie mający nic do stracenia Pelikan, ruszył do przodu większą liczbą graczy. Podopieczni trenera Adriana Żurańskiego, podobnie jak w ostatnim meczu z Pogonią, zagrali jednak skutecznie i mądrze w defensywie nie dopuszczając przeciwnika do groźniejszych strzałów. W końcowym kwadransie meczu elblążanie mogli jeszcze pognębić łowicki zespół, ale w uderzeniach Łukasza Kopki, Oskara Kottlengi i Eryka Jarzębskiego zabrakło precyzji. W samej końcówce Pelikan miał jeszcze szansę na bramkę honorową. W 83 minucie po zagraniu Szymona Sołtysińskiego, z najbliżej odległości w piłkę nie trafił jednak Maksymilian Czeczko. Natomiast w 88 minucie po rzucie wolnym, dwukrotnie z pola karnego uderzał Patryk Pomianowski, ale za każdym razem świetnie w bramce spisał się Jakub Wąsowski. Golkiper Concordii zaliczył tym samym swoje trzecie czyste konto w tej rundzie, kolejny raz przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.

Concordia Elbląg – Pelikan Łowicz 2:0 (0:0)
    Bramki: 1:0 Tomasz Szawara (58' – asysta Jońca), 2:0 Joao Augusto (61' – asysta Szawara)

Concordia: Jakub Wąsowski – Mateusz Jońca, Sebastian Weremko, Tomasz Szawara, Jakub Rękawek (85' Michał Błaszczyk), Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Mateusz Szmydt (74' Oskar Kottlenga), Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano (80' Radosław Nowicki).

Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Przemysław Dwórzyński, Patryk Pomianowski, Szymon Sołtysiński, Kacper Falkowski, Marek Grądzki (64' Jakub Garnysz), Eryk Woliński, Remigiusz Borkała, Artur Sójka (71' Adrian Olpiński), Damian Kacperski (38' Kamil Łojszczyk), Jakub Pawlicki (71' Maksymilian Czeczko).

Sędziował: Marek Marcinkowski (Malbork)
    Żółte kartki: Joao Augusto, Szmydt (Concordia), Pomianowski, Pawlicki (Pelikan)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zmierzy się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Będzie to zaległe spotkanie z 19 kolejki, które odbędzie się w środę, 12 kwietnia o godz. 15 w Nieborowie.