Concordia pokonała Polonię i została mistrzem rundy jesiennej [SKRÓT MECZU]

2021-11-14
    Gola na wagę 3 punktów w meczu z Polonią zdobył Radosław Bukacki fot. Ryszard Biel

W ostatnim meczu rundy jesiennej zespół Concordii wygrał na stadionie w Starym Polu z Polonią Iłowo 1:0. Pojedynek ten można śmiało nazwać meczem niewykorzystanych sytuacji. Pomarańczowo-czarni stworzyli sobie mnóstwo okazji bramkowych, ale do bramki rywala udało im się trafić tylko raz. Gola dającego zwycięstwo zdobył w 80 minucie Radosław Bukacki. Czwarta wygrana z rzędu przyniosła Słonikom tytuł mistrza jesieni i pozwoliła odskoczyć w tabeli wiceliderowi z Iławy na cztery punkty różnicy.

W niedzielnym meczu Concordia musiała sobie radzić bez trzech zawodników. Z powodu kontuzji od dłuższego czasu grać nie mogą Dawid Spychalski i Iwo Rudziński, natomiast na zgrupowaniu Polskiej Reprezentacji Diabetyków przebywał w tym samym czasie, trafiający ostatnio regularnie do bramki rywali, Patryk Wieliczko.

Pomarańczowo-czarni od początku pojedynku z Polonią przejęli inicjatywę, ale długo nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywala. Pierwszy groźny strzał elblążanie oddali dopiero w 32 minucie. Wówczas Mariusz Pelc ładnym uderzeniem z powietrza starał się pokonać bramkarza z Iłowa, ale piłka przeleciała metr obok słupka. Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie gospodarze mieli w 42 minucie. Bliski wpisania się na listę strzelców był Adam Skierkowski, którego uderzenie głową po rzucie rożnym, na poprzeczkę sparował bramkarz Polonii. Skupiający się głównie na dostępie do własnej bramki goście, jedyny celny strzał w pierwszej części meczu oddali w 12 minucie. Wówczas strzał Dominika Lemanka z rzutu wolnego bez większych problemów wyłapał Kacper Leszczyński.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal sporą przewagę posiadali gospodarze, ale przez pierwsze dwadzieścia minut trudno im było przedostać się przez gęste zasieki obrony Polonii. Sygnał do zmasowanego ataku dał w 65 minucie
    Michał Lewandowski, którego strzał z 17 metra na raty obronił Hubert Stryjek. W 73 minucie po pięknej, zespołowej akcji, sytuację sam na sam z golkiperem Polonii zmarnował Łukasz Kopka, strzelając prosto w Huberta Stryjka. Dwie minuty później Łukasz Kopka mógł się szybko zrehabilitować, ale znów będąc sam przed bramkarzem trafił wprost w niego. W 80 minucie tym razem oko w oko z iłowskim golkiperem stanął Mateusz Szmydt i po raz kolejny górą w tym pojedynku był Hubert Stryjek. Gdy wydawało się, że strzegący bramki Polonii zawodnik stanie się bohaterem swojej drużyny, niespodziewanie chwilę później popełnił prosty, ale fatalny w skutkach błąd, przepuszczając pod ręką strzał z dystansu Radosława Bukackiego. Czasem najprostsze środki okazują się najskuteczniejsze i piłka po uderzeniu z 20 metra w końcu znalazła drogę do bramki. W 88 minucie bliski powodzenia był Szymon Drewek, po którego strzale z dystansu piłka przeleciała centymetry obok słupka. W końcówce meczu, nie mający nic do stracenia goście rzucili się do ataku, ale już w doliczonym czasie musieli grać w osłabieniu. Za krytykowanie orzeczeń sędziowskich drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dominik Lemanek. Do ostatniego gwizdka wynik już się nie zmienił i to Concordia mogła cieszyć się z czwartego z rzędu zwycięstwa oraz tytułu mistrza rundy jesiennej w forBET IV lidze.

Concordia Elbląg – Polonia Iłowo 1:0 (0:0)
    Bramka: Radosław Bukacki (80' – asysta Kopka)

Concordia: Kacper Leszczyński – Michał Lewandowski, Tomasz Szawara, Sebastian Tomczuk, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Adam Skierkowski, Michał Błaszczyk (56' Aleks Łęcki), Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt, Mariusz Pelc (63' Wojciech Łojeczko).

Polonia: Hubert Stryjek – Ransom Akangmba, Jakub Mazurkiewicz (85' Damian Kostkowski), Hubert Jaworski, Artur Gorczyński (82' Patryk Bogacki), Rafał Borkowski, Dominik Lemanek, Kacper Ciesielski, Kamil Kruszyński (66' Michał Rynkowski), Aleksander Kruszyński, Bartosz Grzela.

Żółte kartki: Kopka, Tomczuk (Concordia), Borkowski, Akangmba, Mazurkiewicz, Kostkowski, D. Lemanek (Polonia)
    Czerwona kartka: D. Lemanek (90' – za drugą żółtą)
    Sędziował: Wojciech Gryczka (Kisielice)

W ostatnim w tym roku meczu, który będzie jednocześnie pierwszym spotkaniem rundy wiosennej, Concordia zmierzy się u siebie z Zatoką Braniewo. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę, 20 listopada o godz. 13 na stadionie przy ul. Krakusa.