Korsze zdobyte

2016-04-03

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego tym razem pokonali na wyjeździe MKS Korsze 5:2 (2:1).

Piłkarze Concordii wyśmienicie spisują się wiosną na III-ligowych boiskach. Elblążanie zanotowali udany start rundy rewanżowej i jeśli nadal utrzymają tak dobrą dyspozycję, to ich utrzymanie w gronie trzecioligowców stanie się faktem. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Nadolnego wybrali się do Korsz, a ich rywalem był miejscowy MKS. I mimo, że wcale łatwo nie było, to goście zdobyli Korsze, przywożąc do Elbląga komplet punktów.

Pomarańczowo-czarni początku meczu do udanych zaliczyć jednak nie mogą. Już pierwsza akcja przyniosła gola gospodarzom, a na listę strzelców wpisał się Piotr Kozłowski. Elblążanie na odpowiedź nie kazali zbyt długo czekać. Już w 9 minucie mogli cieszyć się z wyrównania. Na strzał z pola karnego zdecydował się Martin Strach i piłka zatrzepotała w siatce rywali. Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie dołożył kolejnego gola i na przerwę Concordia schodziła prowadząc 2:1.

W drugiej połowie jako pierwsi z gola cieszyli się elblążanie. W 60 min. dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jean-Claude Essomba i Concordia prowadziła 3:1. Niestety, wystarczyło by na kilka minut zabrakło koncentracji i elblążanie narobili sobie problemów. Najpierw w 70 min. bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Piotr Kozłowski, a chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Martin Strach. Osłabiona Concordia nie dała się zepchnąć do obrony, a do tego w ostatnich minutach wyprowadziła ataki, które dobiły rywali. Najpierw na 4:2 podwyższył Jean-Claude Essomba, a wynik meczu na 5:2 ustalił Karol Styś.

MKS Korsze - Concordia Elbląg 2:5 (1:2)
    Bramki: 1:0 - Kozłowski, 1:1 - Strach, 1:2 - Stgrach, 1:3 - Essomba, 2:3 - Kozłowski, 2:4 - Essomba, 2:5 - Styś.
    Concordia: Wichman - Powszuk, Niburski, Lewandowski, Miecznik (46. Szymanowski), M. Pelc (62. Tomczuk), Kiełtyka (80. Sieńczak), Essomba (83. Wojciechowski), Styś, Lubiejewski, Strach.