Porażka na zakończenie zimowych przygotowań [ZDJĘCIA]

2024-02-24

Przegraną zakończył się ostatni w zimowym okresie przygotowawczym mecz sparingowy Concordii. Pomarańczowo-czarni ulegli w Gdyni miejscowemu Bałtykowi 0:3. Po dwóch ostatnich wygranych, tym razem elblążanie rozegrali słabszy mecz, nie wykorzystując żadnej z kilku świetnych sytuacji bramkowych.

W sobotniej grze kontrolnej wystąpiło 18 zawodników, w tym jeden testowany. Sztab szkoleniowy w pierwszej połowie przyglądał się grze 19-letniego wahadłowego z Ukrainy Petro Susaka (ostatnio Dąb Dąbrowa Białostocka). Z powodu drobnych urazów nie zagrali: Radosław Bukacki, Joao Augusto i Szymon Drewek.

Słoniki źle weszły w mecz, który rozgrywany był na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni. Już w 5 minucie Igor Jankowski wykorzystał dogranie z prawej strony i strzałem z pola karnego pokonał Maksymiliana Manikowskiego. W 19 minucie gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami, po tym gdy do elbląskiej bramki trafił Dominik Pikiel. Trzy minuty później kontaktową bramkę dla Concordii mógł zdobyć Mikołaj Staniak, ale jego uderzenie w świetnym stylu obronił Paweł Rabin. W 37 minucie jeszcze lepszą sytuację miał Łukasz Makarski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Bałtyku.

Druga połowa zaczęła się dla elbląskiego zespołu równie źle, jak pierwsza. W 53 minucie Szymon Rychłowski wykończył akcję gospodarzy strzałem z pola karnego tuż przy słupku i było już 0:3. W kolejnych minutach Bałtyk cofnął się, a Concordia starała się odrobić straty. Niestety tego dnia u pomarańczowo-czarnych wyraźnie szwankowała skuteczność. Słoniki wykreowały sobie co najmniej trzy kolejne sytuacje bramkowe, ale za każdym razem bardzo dobrze w bramce spisywał się Mateusz Ponichtera, który uratował swój zespół przed utratą gola po strzałach Oskara Bartosińskiego w 63 minucie, Łukasza Makarskiego w 67 minucie oraz w 86 minucie. Warto również dodać, że dobrze w elbląskiej bramce w drugiej połowie spisywał się 16-letni Adrian Jasieniecki, który wybronił kilka groźnych uderzeń piłkarzy Bałtyku.

Bałtyk Gdynia – Concordia Elbląg 3:0 (2:0)
    Bramki: 1:0 Igor Jankowski (5'), 2:0 Dominik Pikiel (19'), 3:0 Szymon Rychłowski (53')

Concordia: Maksymilian Manikowski – Mikołaj Doniecki, Mikołaj Staniak, Piotr Jakubowski, Gracjan Szpucha, Petro Susak, Radosław Nowicki, Bartosz Danowski, Kacper Sionkowski, Łukasz Makarski, Kacper Noworyta.
    Zagrali także: Adrian Jasieniecki, Jakub Rękawek, Maciej Kaczorowski, Denis van Ieperen, Oskar Bartosiński, Szymon Maćkowski, Miłosz Maciąg.

Już za tydzień Concordię czeka pierwszy mecz rundy wiosennej. W niedzielę (3 marca) Słoniki zmierzą się w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii. Początek spotkania o godz. 13.