Remis z drugoligowcem w pierwszym sparingu Concordii [SKRÓT MECZU]

2019-07-06

Piłkarze Concordii pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu w III lidze, zakończyli wyjazdowym sparingiem z drugoligowym Gryfem Wejherowo. Pomarańczowo-czarni, w składzie których wystąpiło sześciu zawodników testowanych, pokazali się z dobrej strony remisując z wyżej notowanym rywalem 2:2. Elblążanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po trafieniach Adama Skierkowskiego i Rafała Lisieckiego, ale przeciwnik za każdym razem doprowadzał do remisu.

Pierwszy w letnim okresie przygotowawczym mecz kontrolny Concordia rozegrała na boisku w Redzie – Rekowie Dolnym. W meczu przeciwko Gryfowi w elbląskim zespole zagrało 18 zawodników, w tym 6 testowanych. Trener Łukasz Nadolny sprawdzał przydatność do drużyny kilku młodzieżowców: 19-letniego wychowanka Concordii Konrada Wiry (ostatnio Górnik Zabrze), 19-letniego Huberta Rzepkowskiego (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) oraz 18-letniego Rafała Girucia (Akademia Sportowa Pomorze Gdańsk). Sprawdzani byli także dwaj byli zawodnicy Wierzycy Pelplin: 19-letni Patryk Wieliczko oraz 24-letni Karol Szopiński oraz były gracz Sokoła Ostróda 26-letni Rafał Lisiecki.

Z różnych powodów zagrać nie mogli:
    Dominik Pawłowski, Adam Duda, Patryk Malanowski (kontuzje), Kacper Leszczyński, Mateusz Złotogórski (przebywają na testach w innych klubach), a także Sebastian Tomczuk i Paweł Rogoz (trwają rozmowy ws. ich dalszej gry w klubie).

Sobotni sparing rozegrano trzy tercje po 30 minut. Patrząc z przebiegu całego spotkania był to dość wyrównany pojedynek. Obie strony stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek. W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się wejherowianie, ale to Concordia już w 6 minucie objęła prowadzenie. Na wysokości narożnika pola karnego faulowany był
    Radosław Lenart. Ten sam zawodnik dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie bardzo ładnym strzałem głową popisał się Adam Skierkowski. Gryf wyrównał w 27 minucie po szybkiej i bardzo składnej kontrze, którą wykończył sprytnym strzałem pomiędzy nogami Adama Skierkowskiego jeden z zawodników testowanych w zespole z Wejherowa.

Kolejne dwa gole padły w drugich trzydziestu minutach. W 45 minucie Concordię na prowadzenie ponownie wyprowadził
    Rafał Lisiecki, którzy otrzymał podanie od Pawła Pelca i bardzo precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał golkipera Gryfa. Dwie minuty później Słoniki powinny prowadzić 3:1, ale sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Radosław Lenart. Niewykorzystana stuprocentowa okazja zemściła się na elbląskim zespole w 55 minucie. Wówczas po pięknym dośrodkowaniu stojący w polu karnym Szymon Nowicki, strzałem głową pokonał strzegącego bramki Concordii 17-letniego Dawida Spychalskiego i było 2:2. Takim też wynikiem ostatecznie zakończył się ten mecz.

Był to fajny i przydatny sparing z wymagającym rywalem. Myślę, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. W całym meczu stworzyliśmy sobie dużo sytuacji stuprocentowych, z czego dwie wykorzystaliśmy. Daliśmy sobie też strzelić dwie głupio stracone bramki po stałych fragmentach. Jesteśmy jednak na samym początku okresu przygotowawczego i ze względu na dużą ilość testowanych osób, zespół nie jest jeszcze zgrany. Jeżeli chodzi o zawodników testowanych, to z częścią dziś się pożegnaliśmy, a pozostali dostaną szansę w kolejnych sparingach. Od poniedziałku zaczynamy tygodniowy obóz dochodzeniowy, w trakcie którego zagramy dwa, może trzy sparingi. Pojawią się też kolejne osoby, które do nas dojadą by pokazać się i wzmocnić nasz zespół. Tak jak wspomniałem wcześniej, kadrę chciałbym zamknąć w 98% w połowie lipca, zostawiając sobie furtkę na ewentualne inne transfery – powiedział po meczu z Gryfem trener Concordii Łukasz Nadolny.

Gryf Wejherowo – Concordia Elbląg 2:2 (1:1, 2:2)
    Bramki: 0:1 Adam Skierkowski (6' – asysta Lenart), 1:1 zawodnik testowany (27'), 1:2 Rafał Lisiecki (45' – asysta P. Pelc), 2:2 Szymon Nowicki (55')

Skład Concordii:

I tercja
    Dawid Spychalski - Michał Lewandowski, Tomasz Szawara, Edil de Souza Barros, Karol Szopiński, Patryk Wieliczko, Radosław Bukacki, Radosław Lenart, Konrad Wira, Adam Skierkowski, Rafał Lisiecki.

II tercja
    Dawid Spychalski - Karol Szopiński, Tomasz Szawara, Edil de Souza Barros, Paweł Pelc, Adam Skierkowski, Radosław Lenart, Rafał Lisiecki, Konrad Wira, Hubert Rzepkowski, Mariusz Pelc.

III tercja
    Dawid Spychalski - Karol Szopiński, Marcin Kuczyński, Edil de Souza Barros, Jakub Komuniewski, Michał Lewandowski, Patryk Wieliczko, Hubert Rzepkowski, Rafał Giruć, Damian Kozak, Adam Skierkowski.

Grano 3x30 minut.

W kolejnym meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligowym Huraganem Morąg. Mecz rozegrany zostanie w środę, 10 lipca o godz. 15:00 w Morągu.