Wychowanek Legii w Concordii. Debiut ma już za sobą, teraz czas na gola

2019-08-21

Tuż przed startem sezonu Concordia zakontraktowała kilku młodzieżowców. Jednym z nich jest 19-letni napastnik Piotr Goljasz, który trafił na Krakusa ze Stali Mielec na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wychowanek warszawskiej Legii do tej pory, w różnym wymiarze czasowym, wystąpił we wszystkich czterech meczach pomarańczowo-czarnych w III lidze. Póki co, wciąż jednak czeka na swojego debiutanckiego gola.

Piotr Goljasz urodził się 22 lutego 2000 roku w Warszawie. Swoje pierwsze kroki stawiał w akademii Legii Warszawa. Później grał również w zespołach młodzieżowych Kosy Konstancin i Znicza Pruszków. W sezonie 2016/2017 został zawodnikiem Stali Mielec, gdzie występował zarówno w zespole rezerw oraz w Centralnej Lidze Juniorów. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu Piotr Goljasz znalazł się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Stali, ale nie udało mu się zadebiutować w I lidze.

Z tego powodu wiosną tego roku został wypożyczony do trzecioligowej Broni Radom. W poprzedniej rundzie w radomskiej drużynie rozegrał łącznie 212 minut, na co złożyło się 9 meczów. Piotrowi udało się także raz trafić do siatki rywala. Było to 25 maja 2019 roku w Białej Piskiej, w przegranym przez Broń meczu ze Zniczem 1:2. Wówczas młody napastnik zameldował się na boisku w 85 minucie i zdobył honorową bramkę w 90 minucie.

Piotr Goljasz w sezonie 2019/2020 występować będzie w Concordii na zasadzie rocznego wypożyczenia. Jaki ma cel na ten sezon?

Chciałbym rozegrać w Concordii jak najwięcej minut i dalej się rozwijać. W ostatnich meczach udało mi się wywalczyć miejsce w pierwszym składzie i liczę, że do końca sezonu uda mi się zdobyć około 10 goli, które przyczynią się do zwycięstw naszej drużyny. Taki cel stawiam sobie osobiście – mówi Piotr Goljasz, nowy napastnik Concordii.

Młodemu zawodnikowi Słoników życzymy, aby trafił do bramki już w najbliższą sobotę, 24 sierpnia i powtórzył swój wyczyn w meczu ze Zniczem w Białej Piskiej.