Zwycięstwo nad Przodkowem w piątym sparingu Concordii [BRAMKA Z MECZU]

2019-07-20

Piąty sparing i trzecie zwycięstwo pomarańczowo-czarnych. W sobotnim meczu kontrolnym piłkarze Concordii pokonali na stadionie przy ul. Krakusa czołową drużynę IV ligi pomorskiej – GKS Przodkowo 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Bartłomiej Danowski. Na dwa tygodnie przed inauguracją sezonu gra Słoników wygląda coraz lepiej. Przed sztabem szkoleniowym coraz mniej znaków zapytania, bowiem kadra drużyny na jesień jest już niemal wykrystalizowana.

Sparing z GKS Przodkowo był przedostatnim test meczem dla pomarańczowo-czarnych, ale pierwszym na własnym stadionie. Tym razem trener Łukasz Nadolny miał do dyspozycji 16 zawodników. Z różnych powodów zabrakło m.in. Mariusza Pelca, Sebastiana Kopcia i Damiana Kozaka.

Po raz kolejny w sparingu Concordii wystąpili za to przymierzani do drużyny: Rafał Maciążek (Huragan Morąg), Bartłomiej Danowski (Wierzyca Pelplin), Andrew Lebre (Ethnikos Assia FC, Cypr), Konrad Wira (Górnik Zabrze) i Mateusz Polakowski (KP Starogard Gdański). Jedyną zupełnie nową twarzą, która wystąpiła w szeregach pomarańczowo-czarnych był 18-letni pomocnik Cyprian Maciejewski (UKS SMS Łódź).

Mimo sporej przewagi gospodarzy, w pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Jedynego gola w sobotnim meczu kibice obejrzeli dopiero w 64 minucie. Po fatalnym błędzie bramkarza Przodkowa, który podał piłkę wprost pod nogi Bartłomieja Danowskiego, wychowanek Concordii w pięknym stylu przelobował golkipera gości.

Nasza gra wygląda coraz lepiej. Dziś byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w defensywie. Dobrze wypadli również zawodnicy, których sprawdzaliśmy. Z większością z nich będziemy prowadzić rozmowy w sprawie ich pozyskania. Fajnie wyglądali nowi zawodnicy, którzy już wzmocnili naszą linię obrony. Można więc powiedzieć, że defensywę mamy już w pełni zorganizowaną i to było widać w dzisiejszym meczu, gdzie przeciwnik nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji, a nasz testowany bramkarz nie miał się czym za bardzo wykazać. W drugiej połowie, gdy zrobiliśmy zmiany, gra się nieco wyrównała, ale i tak nadal byliśmy częściej przy piłce. Zostały nam ostatnie dwa tygodnie do ligi i w tym czasie będziemy już doskonalić taktykę, zamykając przy tym kadrę – ocenił mecz Mateusz Bogdanowicz, asystent pierwszego trenera Concordii.

Concordia Elbląg – GKS Przodkowo 1:0 (0:0)
    Bramka: Bartłomiej Danowski (64')

Concordia: Mateusz Polakowski – Rafał Maciążek, Tomasz Szawara, Andrew Lebre, Sebastian Tomczuk, Cyprian Maciejewski, Radosław Bukacki, Radosław Lenart, Adam Skierkowski, Bartłomiej Danowski, Rafał Lisiecki.

Zagrali także: Edil de Souza Barros, Marcin Kuczyński, Michał Lewandowski, Paweł Pelc, Konrad Wira.

W ostatnim meczu sparingowym Concordia zmierzy się z czwartoligowym Jaguarem Gdańsk. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 27 lipca o godz. 13:00 w Gdańsku.