
LZS Piasek Potworów to jedna z drużyn, której losy opowiada znana w piłkarskim światku seria dokumentalna „Asy B Klasy”, która emitowana jest na Canal+ Discovery. Dziś (17 maja) na facebookowym i twitterowym koncie Piasku pojawiło się zdjęcie, na którym zawodnicy tego klubu prezentują podarowane przez Concordię klubowe gadżety pomarańczowo-czarnych. Jak do tego doszło?
Piasek Potworów to założony w 1999 roku klub piłkarski z gminy Bardo w województwie dolnośląskim. Drużna Piasku występuje w grupie czwartej wałbrzyskiej B klasy i co ciekawe jest jednym z bohaterów serialu dokumentalnego „Asy B Klasy”. Co łączy zespół z Potworowa z elbląską Concordią? Wyjaśnia to trener Słoników Łukasz Nadolny.
Dolny Śląsk to moje rodzinne strony. Tegoroczny długi majowy weekend spędziłem właśnie tam i po drodze postanowiłem zajechać do Potworowa, którego losy śledzę oglądając serial dokumentalny „Asy B Klasy”. Ich boisko leży w pięknej, górzystej scenerii. Na miejscu spotkałem prezesa Piasku Sebastiana Urbana, który wręczył mi ich klubowe gadżety. Obiecałem, że po powrocie do Elbląga odwdzięczę się i również wyślę im pamiątki Concordii. Złapaliśmy fajny kontakt i od tej pory kibicujemy sobie wspólnie. W tym roku, 3 sierpnia Piasek Potworów robi duży festyn z okazji 20-lecia klubu, na który zaprosili także włodarzy Concordii – opowiada Łukasz Nadolny.
17 maja zespół Piasku Potworów na swoich kontach na Twitterze i Facebooku opublikował zdjęcie z podziękowaniami za otrzymane od Concordii klubowe gadżety. My również dziękujemy drużynie Piasku i życzymy jak najwyższej lokaty na koniec sezonu.
Trener Concordii Łukasz Nadolny podczas rozmowy z prezesem Piasku Sebastianem Urbanem
ForBet IV liga (2024/25)
1 | MKS Start Nidzica | 24 | 54 |
2 | MLKS Znicz Biała Piska | 24 | 53 |
3 | BKS Tęcza Biskupiec | 24 | 43 |
4 | MMKS Concordia Elbląg | 24 | 43 |
5 | Rominta Gołdap | 24 | 42 |
6 | Granica Kętrzyn | 24 | 41 |
7 | OKS Sokół Ostróda | 25 | 39 |
8 | GKS Mamry Giżycko | 24 | 38 |
9 | DKS Dobre Miasto | 24 | 35 |
10 | MKS Mrągowia Mrągowo | 24 | 34 |
11 | Pisa Primavera Barczewo | 24 | 27 |
12 | Mazur Ełk | 24 | 26 |
13 | ZKS Olimpia II Elbląg | 24 | 25 |
14 | MKS Olimpia Olsztynek | 24 | 13 |
15 | Jeziorak Iława | 23 | 13 |
16 | Stomil II Olsztyn SA | 24 | 11 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
14-15 miejsce - baraże o utrzymanie
16 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej
Olimpia Olsztynek
Concordia Elbląg
Kinicki 35'
-
Drewek 50'
DKS Dobre Miasto (dom)
25 kolejka
ForBet IV Liga
10.05.2025 16:00