Bolesna porażka z Warmią

2016-05-19

W spotkaniu 31. kolejki Concordia Elbląg przegrała na własnym boisku z niżej notowaną Warmią Grajewo 1:2. Porażka sprawiła, że pomarańczowo-czarni do ostatniej kolejki będą musieli drżeć o utrzymanie w III lidze.

To miało być jedno z tych spotkań w których pomarańczowo-czarni zainkasują komplet punktów i tym samym przybliżą się do upragnionego utrzymania w gronie trzecioligowców. Tymczasem, po raz kolejny okazało się, że życie pisze swoje scenariusze. Elblążanie, choć mieli nakreślony plan działania, musieli go bardzo szybko weryfikować po tym jak w 20 minucie czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Filip Wichman. Między słupkami zastąpił go 16-letni Dawid Konarski, grający dotychczas w zespole juniorów młodszych. Swój debiut młody bramkarz Concordii okupił stratą dwóch goli, choć przy żadnej ze straconych bramek nie można go winić.

Elblążanie w 20 minucie stracili bramkarza, a chwilę później pierwszą bramkę. Niemal z linii pola karnego z rzutu wolnego uderzył Marcin Strzeliński i piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy i Concordia przegrywała 0:1. Mimo osłabienia podopieczni trenera Łukasza Nadolnego starali się wyrównać, ale nie potrafili przebić się przez szczelną obronę rywali. Zdecydowanie groźniej gospodarze zaatakowali po przerwie. W ciągu pierwszych piętnastu minut przeprowadzili kilka huraganowych ataków i tylko dzięki słabej skuteczności elblążan goście mogą zawdzięczać, że nie stracili bramki. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić Concordia przekonała się w 74 min. kiedy to szybki kontratak na bramkę zamienił Tomasz Dzierzgowski i Warmia prowadziła już 2:0. Ambitnie grający elblążanie zdobyli gola honorowego, a celnym strzałem w 76 min. popisał się Jean-Claude Essomba.

Przed zespołem Concordii kolejne ważne mecze w walce o utrzymanie. Już w najbliższą sobotę pomarańczowo-czarni zmierzą się na wyjeździe z Granicą Kętrzyn. I choć nasz najbliższy rywal nie ma już szans na utrzymanie, to możemy się spodziewać ciężkiej walki o punkty. Granica w ostatniej kolejce zremisowała na wyjeździe ze Startem Działdowo 1:1. Pojedynek pomiędzy Granicą Kętrzyn a Concordią Elbląg odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 17:00.

Concordia Elbląg - Warmia Grajewo 1:2 (0:1)
    0:1 - Strzeliński (24.), 0:2 - Dzierzgowski (72.), 1:2 - Essomba (76.)
    Concordia: Wichman - Kiełtyka, Lewandowski, Niburski, Powszuk, Burzyński (46. Miecznik), Styś, Szymanowski, M. Pelc (23. Konarski), Essomba (87. Wojciechowski), Tomczuk (58. Strach).
    Warmia: Geniusz - Mirva (68. Zarzecki), Stankiewicz, Milicki, Domurat, Matysiewicz, Lekenta (58. Radzio), Sypytkowski, Strzeliński, Cybulski, Dzierzgowski (89. Staniszewski).