Concordia bez punktów w Sulejówku. O porażce zadecydował rzut karny

2024-05-25

Nie udało się piłkarzom Concordii wywalczyć punktów w Sulejówku. W starciu dwóch walczących o utrzymanie w III lidze drużyn, lepsza o jednego gola okazała się Victoria. Jedyna i zwycięska dla gospodarzy bramka padła w 81 minucie po rzucie karnym. Na dwie kolejki przed końcem sezonu, pomarańczowo-czarni nadal tracą do bezpiecznej pozycji sześć punktów i już tylko cud może uratować ich przed spadkiem.

Concordia na sobotni wyjazd udała się w dość okrojonym składzie. Z powodu urazów odniesionych w poprzednim meczu zagrać nie mogli: Jakub Rękawek, Szymon Drewek, Bartosz Danowski i Gracjan Szpucha. Trener Mateusz Bogdanowicz w pierwszej połowie pojedynku w Sulejówku dał szansę gry pięciu młodym zawodnikom z zespołu juniora z rocznika 2007, których wspierali bardziej doświadczeni gracze. W pierwszych 45 minutach pomarańczowo-czarni skupili się przede wszystkim na ograniczeniu dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu kontr. Szczególnie ten pierwszy cel udało się Słonikom zrealizować w stu procentach. Victoria nie potrafiła skutecznie przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną elbląską defensywę. W tym czasie tylko dwukrotnie stworzyła zagrożenie pod bramkę Concordii. W 21 minucie po błędzie przy wyprowadzaniu piłki Adrian Jasieniecki zbyt długo zwlekał z podaniem, co mogło skutkować utratą gola. Na szczęście mający przed sobą tylko bramkarza Maciej Wilanowski, w ostatnim momencie został zablokowany przez Radosława Nowickiego. Młody bramkarz w pełni zrehabilitował się za swój wcześniejszy błąd w 42 minucie, gdy odbił na rzut rożny strzał Konrada Rudnickiego z 20 metra. Victoria w pierwszej połowie przeważała, ale z tej przewagi nic nie wynikło.

W przerwie meczu trener Bogdanowicz postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając na nieco podmęczonego rywala czterech doświadczonych zawodników. Na murawie zameldowali się bramkarz Maksymilian Manikowski oraz trzej gracze ofensywni: Kacper Noworyta, Kacper Sionkowski i Joao Augusto, którzy zastąpili swoich młodszych kolegów z zespołu juniora. Od tego momentu spotkanie wyrównało się. Nadal jednak więcej konkretów w swojej mieli gospodarze. W 49 minucie po błędzie Piotra Jakubowskiego, piłkę w elbląskim polu karnym przejął Julian Świątek. Napastnik Victorii „położył” na ziemi Maksymiliana Manikowskiego i mając przed sobą tylko bramkę oddał strzał, który ofiarnie zablokował Piotr Jakubowski, ratując swój zespół przed utratą gola. W 54 minucie świetnie w polu karnym zachował się z kolei Radosław Bukacki, który odbił zmierzającą w kierunku bramki piłkę po uderzeniu z pola karnego Rafała Dębskiego.

Elblążanie próbowali się odgryzać przeciwnikowi, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Victorii. Zanosiło się więc, że spotkanie może zakończyć się bezbramkowym remisem. Niestety dla Concordii, w 79 minucie Mikołaj Doniecki dał się wyprzedzić we własnym polu karnym Janowi Dźwigale i sędzia po faulu młodego obrońcy odgwizdał rzut karny. Trzy sekundy wcześniej arbiter nie zauważył jednak faulu na Mikołaju Staniaku i puścił grę, na co dosadnie uwagę starali się zwrócić Łukaszowi Szczołko zarówno kapitan Radosław Bukacki, jak i Piotr Jakubowski. Obaj obejrzeli za to po żółtej kartce. Sędzia swojej decyzji już nie zmienił. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Sebastian Pindor i myląc zupełnie Maksymiliana Manikowskiego dał swojej drużynie prowadzenie. W nerwowej końcówce arbiter sypał „żółtkami” jak z kapelusza, a efektem tego była czerwona kartka dla Łukasza Makarskiego w 94 minucie, która była konsekwencją dwóch wcześniejszych napomnień. Łącznie żółte kartki obejrzało aż 7 zawodników Concordii oraz trenerzy Mateusz Bogdanowicz i Jarosław Talik.

Victoria Sulejówek – Concordia Elbląg 1:0 (0:0)
    Bramka: Sebastian Pindor (81'-k.)

Concordia: Adrian Jasieniecki (46' Maksymilian Manikowski) – Piotr Jakubowski, Mikołaj Staniak, Radosław Bukacki, Radosław Nowicki (88' Oliwier Tytek), Łukasz Makarski, Mikołaj Doniecki, Dawid Czerniec, Hubert Fercho (46' Kacper Noworyta), Adam Cenkner (46' Joao Augusto Fortunato Mariano), Dominik Chwoszcz (46' Kacper Sionkowski).

Victoria: Jan Jankiewicz – Rafał Dębski, Konrad Rudnicki, Julian Świątek, Maciej Wilanowski, Sebastian Pindor, Patryk Wielgosz (46' Bartosz Jankowski), Mikołaj Misiak (53' Jan Dźwigała), Stanisław Ławcewicz-Musialik, Kamil Wróbel (73' Joachim Majchrzak).

Żółte kartki: Fercho, Staniak, Bukacki, Jakubowski, Makarski, Sionkowski, Doniecki (Concordia), Wróbel (Victoria)
    Czerwona kartka: Makarski (90'+4 – za drugą żółtą)
    Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zmierzy się u siebie z Wartą Sieradz. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 1 czerwca o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Skrzydlatej.