Concordia - Garbarnia Kraków 1:2 (0:0)

2013-11-03

W meczu 15 kolejki rozgrywek II ligi grupy wschodniej, Concordia przegrała z Garbarnią Kraków 1:2. Spotkanie rozgrywane było na mokrej murawie przy padającym deszczu. Po dwóch bramkowych sytuacjach wypracowanych przez każdą z drużyn na samym początku meczu, wydawało się, że będzie to pasjonujące widowisko. Najpierw, dobrej sytuacji w polu karnym nie wykorzystał P. Galeniewski, a dwie minuty później groźny strzał oddany z 18 metrów  minął naszą bramkę. Potem niestety gra przeniosła się w środkowe rejony boiska, gdzie więcej w posiadaniu piłki byli zawodnicy Garbarni. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje bramkowe ze stałych fragmentów gry . W 42' strzał z rzutu wolnego na bramkę gości wykonał J. Zejglic, ale odbitej piłki przez bramkarza Garbarni, nikt z elblążan nie dobił. W rewanżu, wykonywany przez zawodnika gości rzut wolny z odległości 25 metrów, wpadł w ręce H. Zocha.

Na początku drugiej połowy, w pole karne krakowian wpadł D. Szuprytowski, ale jego mocny strzał trafił w boczną siatkę bramki. Kolejną sytuację bramkową w 52'  wypracował po indywidualnej akcji R. Stępień, ale oddany przez niego strzał poszybował 2 metry obok bramki. Dwie minuty później grożny strzał w światło naszej bramki, ponownie złapał H. Zoch. Niestety, w 54' nie zdołał obronić strzału oddanego z linii pola karnego, po prezencie jaki otrzymali goście od naszych obrońców i Concordia przegrywała 0:1. Elblążanie starali się odrobić straty. W 68' groźny strzał J. Zejglica w krótki róg bramki obronił R. Błąkała, ale dwie minuty później był już bezradny przy strzale D. Szuprytowskiego oddanym z odległości 20 metrów, kiedy piłka wpadła za plecy bramkarza gości. Po strzeleniu wyrównującej bramki, inicjatywę przejęli gospodarze i kiedy wydawało się, że zdobędą kolejnego gola, stracili bramkę po wykonywanym w 85' rzucie rożnym. W dużym zagęszczęniu w naszym polu karnym, problem z wyskokiem do piłki miał H. Zoch, a celnie skierował piłkę do naszej bramki M. Pluta. W końcówce meczu goście mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale H. Zoch doskonale obronił strzał oddany z 5 metrów.

Bramki: D. Szuprytowski 70' - P. Nowak 54', M. Pluta 85'

Concordia: H. Zoch - D. Szuprytowski, M. Szmydt, A. Korzeniewski, M. Lepczak, R. Bukacki /66' T. Nawotka/, P. Galeniewski /73' M. Kiełtyka/, B. Broniarek, J. Zejglic, M. Martynowicz /46' R. Stępień/, A. Stępień /60' Ł. Uszalewski/