Concordia gra do końca. Słoniki z kolejnym kompletem punktów [SKRÓT MECZU]

2022-06-06

Mimo iż piłkarze Concordii już tydzień temu zapewnili sobie awans do III ligi, to w ostatnich trzech kolejkach sezonu nie zamierzają odpuszczać. W sobotę (4 czerwca) pomarańczowo-czarni przywieźli do Elbląga kolejny komplet punktów, pokonując zawsze groźny Motor Lubawa 3:1. Słoniki do przerwy prowadziły dwoma golami, po tym jak do bramki rywala trafiali Mariusz Pelc i Joao Augusto. Na początku drugiej połowy prowadzenie podwyższył Brazylijczyk Augusto, a gospodarzy stać było jedynie na strzelenie honorowej bramki.

Concordia do sobotniego meczu przystąpiła niemal w optymalnym zestawieniu. Zabrakło jedynie narzekających na urazy Michała Lewandowskiego i Pawła Pelca. W porównaniu do ostatniego meczu, trener Krzysztof Machiński dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce, desygnując na boisko od pierwszej minuty Adama Skierkowskiego i Wojciecha Łojeczko.

Elblążanie w swoim stylu, od początku przejęli inicjatywę i już w 12 minucie bardzo bliski wpisania się na listę strzelców był
    Szymon Drewek. 20-latek oddał mocny strzał z około 30 metrów, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. W 19 minucie uderzenie głową Mariusza Pelca nieznacznie minęło światło bramki. Minutę później napastnik Słoników cieszył się już z gola. Piłkę przed polem karnym gospodarzy przejął Mateusz Szmydt, zagrał ją do „Mańka”, a ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. W 28 minucie bramkarz Motoru musiał wykazać się swoimi umiejętnościami, broniąc groźny strzał z dystansu Mariusza Pelca. Minutę później arbiter odgwizdał bardzo wątpliwy faul Volodymyra Melnychenko na Adrianie Zasuwie, który uprzedził zawodnika Motoru wyjściem z bramki. Ukraiński bramkarz Concordii wytrzymał jednak próbę nerwów i w dobrym stylu obronił jedenastkę egzekwowaną przez Cezarego Sobolewskiego. W 33 minucie Łukasz Kopka dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Joao Augusto, a ten wyskoczył najwyżej w polu karnym i podwyższył prowadzenie Słoników. Mimo jeszcze kilku wybornych okazji strzeleckich, do przerwy pomarańczowo-czarni wygrywali z Motorem 2:0.

W 54 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi
    Joao Augusto, który uderzył silnie po ziemi, ale świetnym refleksem wykazał się Jakub Olejniczak, chroniąc swój zespół przed utratą gola. W 57 minucie Szymon Drewek zagrał prostopadle do Łukasza Kopki, a ten wystawił piłkę Joao Augusto, który precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki zdobył swojego drugiego gola w meczu i trzeciego dla Concordii. W 60 minucie powinno być 4:0, ale Mateusz Szmydt przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Olejniczakiem. Gdy wydawało się, że kolejnego gole dla Słoników są tylko kwestią czasu, w 74 minucie to gospodarze trafili do elbląskiej bramki. Błąd popełnił Edil de Souza Barros, który zbyt lekko odegrał głową piłkę do Volodymyra Melnychenko, z czego skorzystał Radosław Gajewski, który z bliska pokonał bramkarza Concordii. W 78 minucie po raz kolejny dobrą interwencją popisał się lubawski bramkarz, który tym razem odbił nad poprzeczkę sprytny strzał z dystansu Łukasza Kopki. W 87 minucie świetną paradą popisał się Volodymyr Melnychenko, który obronił ładny strzał z dystansu Łukasza Goździejewskiego. W końcówce meczu gole już nie padły i tym samym pomarańczowo-czarni, po ciekawym dla oka pojedynku, zasłużenie wygrali w Lubawie 3:1.

To nie był dla nas łatwy mecz. Jeśli chodzi o widowisko, to dla kibica było to ciekawe spotkanie, bo zarówno jedna, jak i druga drużyna miały swoje sytuacje bramkowe. Pojedynek toczył się pod nasze dyktando do momentu, gdy strzeliliśmy pierwszą bramkę. Później brak komunikacji między naszym bramkarzem a obrońcą, dał gospodarzom rzut karny. Dobrze, że Włodek obronił „jedenastkę”, bo ten mecz mógłby się różnie ułożyć. To, że przeważaliśmy od początku meczu, nie oznaczało, że Motor nie był groźny, szczególnie ze swojej lewej strony. Prowadząc po pierwszej połowie 2:0, uczulałem moich zawodników w przerwie, że to nie jest jeszcze koniec meczu i Lubawa będzie chciała się nam odgryźć za niestrzelonego karnego. Na początku drugiej części dorzuciliśmy trzecią bramkę i teoretycznie powinniśmy już kontrolować grę, ale tak faktycznie nie było. Motor strzelił kontaktową bramkę i praktycznie do końca spotkania z jego strony zagrożenie było. Gratuluję moim zawodnikom wygranej i już myślimy o kolejnym mecz – powiedział po spotkaniu w Lubawie trener Krzysztof Machiński.

Motor Lubawa – Concordia Elbląg 1:3 (0:2)
    Bramki: 0:1 Mariusz Pelc (20' – asysta Szmydt), 0:2 Joao Augusto (33' – asysta Kopka), 0:3 Joao Augusto (57' – asysta Kopka), 1:3 Radosław Gajewski (74')

Concordia: Volodymyr Melnychenko – Radosław Bukacki (88' Hubert Piech), Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Szymon Drewek, Łukasz Kopka, Adam Skierkowski (71' Iwo Rudziński), Wojciech Łojeczko (66' Norbert Nestorowicz), Mateusz Szmydt (83' Michał Błaszczyk), Joao Augusto (83' Aleks Łęcki), Mariusz Pelc (63' Patryk Wieliczko).

Motor: Jakub Olejniczak – Filip Ruciński (55' Igor Chyrzyński), Krzysztof Dąbkowski (63' Damian Gerka), Szymon Zelmański, Roman Śnieżawski (46' Radosław Gajewski), Cezary Sobolewski (63' Bartosz Kuczyński), Mateusz Szymański (63' Grzegorz Ewertowski), Adrian Zasuwa, Łukasz Goździejewski, Przemysław Józefowicz, Paweł Ewertowski (63' Marcin Zdunek).

Sędziował: Miłosz Karbowski (Kruklanki)
    Żółte kartki: Zelmański, Zasuwa (Motor), Edil, M. Pelc, Kopka, Szawara, Drewek (Concordia)

W przedostatnim w tym sezonie meczu Concordia zmierzy się u siebie z Pisą Barczewo. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 11 czerwca o godz. 16 na stadionie przy ul. Krakusa.