Concordia gromi w pucharze na inaugurację sezonu [GOLE Z MECZU]

2022-07-30
    60 minuta meczu -- Aleks Łęcki strzela gola na 8:0 fot. Michał Libuda

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Concordii bez większych problemów awansowali do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W sobotnim meczu, który był jednocześnie otwarciem nowego sezonu, pokonali na wyjeździe Agat Jegłownik 9:1. Pomarańczowo-czarni w tym spotkaniu zagrali aż 8 młodzieżowcami w wyjściowym składzie, ale to w zupełności wystarczyło do odniesienia pewnego i okazałego zwycięstwa. Gole dla elbląskiego zespołu zdobyli: Aleks Łęcki (4), Łukasz Kopka (3), Radosław Bukacki i Norbert Nestorowicz.

W sobotnim meczu pucharowym, trener Krzysztof Machiński dysponował mocno okrojoną kadrą. Zagrać nie mogli m.in. Edil de Souza Barros (pauza za kartki z zeszłego sezonu), Patryk Wieliczko, Paweł Pelc (obaj urazy) i Mateusz Szmydt (dostał dzień wolny od trenera). Zabrakło także kilku nowych graczy, którzy są w trakcie zatwierdzania do gry w Concordii. Ich personalia ujawnimy w przyszłym tygodniu. W związku z tym szkoleniowiec Słoników na murawę desygnował głównie młodzieżowców (w tym debiutującego w zespole nowego bramkarza Szymona Matysiaka), których wsparli czterej doświadczeni zawodnicy: Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Łukasz Kopka i Mariusz Pelc.

Dominacja Concordii nad wicemistrzem drugiej grupy A-klasy była widoczna od pierwszego gwizdka. Już w 3 minucie wynik spotkania otworzył
    Aleks Łęcki, który dostał podanie ze skrzydła od Norberta Nestorowicza i z bliska wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik cztery minuty później podwyższył na 2:0, tym razem dostając podanie od Jakuba Rękawka. W 18 minucie Iwo Rudziński zagrał wysoką piłkę do Łukasza Kopki, który sprytnym strzałem przelobował bramkarza i Concordia prowadziła już 3:0. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 43 minuty. Wówczas elblążanie wykonywali rzut wolny tuż przed polem karnym Agatu. Do piłki podszedł Łukasz Kopka i precyzyjnym uderzeniem po długim rogu ustalił rezultat pierwszej połowy na 4:0. Pomocnik Concordii jeszcze przed przerwą mógł skompletować klasycznego hat-tricka, ale przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Tańskim.

W drugiej połowie nieco więcej pracy miał, praktycznie bezrobotny w pierwszej części meczu,
    Szymon Matysiak. Elbląski golkiper miał okazję wykazać się kilkoma skutecznymi interwencjami broniąc groźne strzały, grających odważniej gospodarzy. Pomarańczowo-czarni konsekwentnie grali swoje i w pierwszym kwadransie po przerwie zdobyli kolejne 4 gole. Najpierw w 49 minucie trzecie trafienie zanotował Łukasz Kopka. Następnie, cztery minuty później mocno z okolic 16 metra uderzył Radosław Bukacki i było już 6:0. Warto dodać, że asystami przy obu tych golach popisał się Mariusz Pelc. Siódmego gola i swojego trzeciego w meczu zdobył Aleks Łęcki, który po zagraniu od Szymona Drewka strzelił płasko tuż obok wychodzącego z bramki bramkarza Agatu. W 60 minucie 19-latek miał już na koncie 4 bramki, po tym jak z najbliższej odległości pokonał strzałem głową Jakuba Tańskiego.

Chwilę później na murawie pojawił się kolejny debiutant, zaledwie 16-letni
    Miłosz Maciąg, który w letnim okienku przeszedł do Concordii z Pomezanii Malbork. W 70 minucie gospodarze zdobyli honorowego gola, po tym jak strzałem z ostrego kąta z rzutu wolnego, drogę do elbląskiej bramki znalazł Michał Jaworski. To jeden z czterech zawodników Agatu - obok Piotra Szuplewskiego, Jakuba Rodzika i Jakuba Sznajdera, którzy w przeszłości występowali w Concordii. Mimo straty gola pomarańczowo-czarni nadal szukali swoich okazji do podwyższenia prowadzenia. Dwie idealne sytuacje bramkowe miał Mariusz Pelc, który najpierw w 73 minucie trafił tylko w słupek, a pięć minut później przestrzelił na pustą bramkę po świetnym podaniu Norberta Nestorowicza. Ten ostatni zawodnik, tuż przed kończącym mecz gwizdkiem sędziego, mocnym strzałem z dystansu ustalił rezultat pojedynku na 9:1.

Agat Jegłownik – Concordia Elbląg 1:9 (0:4)
    Bramki: 0:1 Aleks Łęcki (3' – asysta Nestorowicz), 0:2 Aleks Łęcki (7' – asysta Rękawek), 0:3 Łukasz Kopka (18' – asysta Rudziński), 0:4 Łukasz Kopka (43'), 0:5 Łukasz Kopka (49' – asysta M. Pelc), 0:6 Radosław Bukacki (53' – asysta M. Pelc), 0:7 Aleks Łęcki (55' – asysta Drewek), 0:8 Aleks Łęcki (60' – asysta Szawara), 1:8 Michał Jaworski (70'), 1:9 Norbert Nestorowicz (90'+2 – asysta Drewek)

Concordia: Szymon Matysiak – Jakub Rękawek, Tomasz Szawara, Michał Błaszczyk, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Aleks Łęcki, Norbert Nestorowicz, Iwo Rudziński (61' Miłosz Maciąg), Łukasz Kopka, Mariusz Pelc.

Sędziował: Paweł Wiczyński

Rywala Concordii w kolejnej rundzie WPP poznamy w drodze losowania. Natomiast już w następną sobotę, 6 sierpnia Słoniki rozegrają pierwszą kolejkę III ligi, w której podejmować będą ŁKS II Łódź.