Concordia - Huragan Morąg 0:1 (0:1)

2014-11-08

Po kolejnym słabym spotkaniu, w meczu 16 kolejki III ligi, Concordia uległa drużynie Huragana Morąg 0:1 (0:1). To już kolejna, trzecia z rzędu porażka elblążan na własnym stadionie. Początek meczu zapowiadał dobrą grę Concordii, która od samego początku przejęła inicjatywę na boisku. Jednak pierwszy strzał na bramkę oddali goście w 7 minucie, obroniony przez Przemysława Matłokę. Kolejne minuty spotkania upłynęły na walce w środkowych rejonach i nie były porywającym widowiskiem. Kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki stworzyli zawodnicy Concordii, ale kolejny raz nie wykazali się skutecznością. W 21 min. pięćdziesięciometrowy rajd lewą stroną w wykonaniu H. Kawasakiya zakończył się strzałem na bramkę Huragana, ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na aut bramkowy. Trzy minuty później z 18 metra z woleja strzelał J. An, ale skutecznie interweniował bramkarz gości. Kolejne dwie sytuacje były w 33 i 34 minucie. Najpierw H. Kawasakiya strzelił głową ponad poprzeczką, a chwilę potem K. Wojciechowski posłał piłkę obok bramki. Goście strzelili gola w 42 minucie z rzutu karnego, który został podyktowany za faul w polu karnym.

W drugiej połowie zawodnicy Concordii mieli dwie stuprocentowe sytuacje do strzelenia goli. W 50 minucie J. An wykonywał rzut rożny, po którym H. Kawasakiya z odległości 2 metrów strzelił głową ponad bramką. Jeszcze lepszą sytuację zmarnował w 54 min. T. Fujikawa, kiedy po pięknym prostopadłym podaniu z głębi pola, znalazł się w polu karnym sam na sam z bramkarzem gości. Mając przed sobą jedynie bramkarza i nie będąc atakowanym przez przeciwników, fatalnie spudłował nie trafiając nawet w światło bramki. Elblążanie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach dominowali na boisku, ale nie potrafili doprowadzić do remisu i po słabym meczu stracili kolejne punkty.

Concordia - Huragan Morąg 0:1 (0:1), bramka: T. Śnieżawski 42k

Concordia: P. Matłoka - S. Tomczuk /75 M. Pelc/, K. Wojciechowski, I. Santos, M. Naoki, H. Kawasakiya, L. Cardoso, T. Fujikawa /56 T. Ogawa/, J. An, J. Essomba, R. Bukacki