Concordia już w III lidze! Słoniki awans zapewniły sobie po zwycięstwie w Braniewie [SKRÓT MECZU]

2019-05-29
    Gola dającego zwycięstwo w Braniewie zdobył Mariusz Pelc fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Co się odwlecze, to nie uciecze. Piłkarze Concordii na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans do III ligi. Pomarańczowo-czarni mistrzostwo forBET IV ligi zagwarantowali sobie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 2:1 nad Zatoką Braniewo. Bramki dla Słoników w tym meczu zdobyli Patryk Malanowski i Mariusz Pelc.

Co nie udało się w sobotę w meczu z Jeziorakiem, w pełni powiodło się w środę w Braniewie. Piłkarze Concordii zrehabilitowali się za sobotnią wpadkę i zwyciężyli z Zatoką, przypieczętowując swój awans do III ligi. Środowy mecz z jedenastym w tabeli zespołem z Braniewa nie był jednak łatwym przetarciem. Mocno osłabieni (zabrakło pauzujących za kartki Sebastiana Tomczuka i Dominika Pawłowskiego oraz kontuzjowanego Adama Dudy) i rozgrywający trzeci mecz w ciągu ostatnich siedmiu dni pomarańczowo-czarni, trochę musieli się sporo namęczyć zanim po 90 minutach wznieśli ręce w geście w triumfu.

Na boisku w Braniewie od pierwszych minut było sporo walki i fauli. To elblążanie jednak dłużej utrzymywali się przy piłce i groźniej atakowali. Pierwszą dobrą sytuację bramkową pomarańczowo-czarni stworzyli sobie w 19 minucie. Wówczas po długim podaniu
    Tomasza Szawary do Radosława Lenarta, ten drugi oddał strzał z pola karnego, który z trudem wybronił Antoni Mućka. Trzy minuty później po strzale Adama Skierkowskiego z dystansu, piłka odbiła się od słupka. Gospodarze odpowiedzieli z kolei w 31 minucie uderzeniem w słupek Marcina Śniegockiego. W 33 minucie sędzia Krzysztof Kapela odgwizdał dla Concordii rzut karny, po tym jak wychodzący na czystą pozycję Patryk Malanowski został zaatakowany wślizgiem przez Kamila Graczyka. Protesty graczy Zatoki sprawiły jednak, że arbiter zdecydował się skonsultować swoją decyzję z sędziną liniową, po czym anulował ten werdykt. Concordia nie rezygnowała jednak z ataków i w 42 minucie w końcu dopięła swego. Po ładnej zespołowej akcji elblążanie rozpracowali obronę Zatoki i w efekcie po podaniu Radosława Bukackiego do Patryka Malanowskiego, najskuteczniejszy napastnik Concordii uprzedził bramkarza i z bliska wpakował piłkę do bramki. Do przerwy Słoniki prowadziły więc 1:0.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał
    Radosław Lenart, ale w decydującym momencie, gdy wymanewrował już bramkarza i obrońców, nie trafił w światło bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Concordii niedługo później. W 53 minucie po szybkiej kontrze piękny strzał z dystansu oddał Bogdan Wieliczko i było 1:1. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego trzy punkty zapewnili sobie po akcji w 82 minucie. Tomasz Szawara długą piłką świetnie uruchomił Radosława Bukackiego, który wbiegł w pole karne i podał do Mariusza Pelca, a ten wpakował futbolówkę do pustej bramki. Tym samym Concordia wywiozła z trudnego terenu komplet oczek, który zapewnił jej na trzy kolejki przed końcem sezonu promocję do III ligi.

Cieszymy się, że w końcu udało się wywalczyć ten awans. Myślę, że zawodnicy już odetchnęli z ulgą. W ostatnich meczach mamy trochę problemów kadrowych i musimy rotować składem. Dajemy też szansę gry naszej młodzieży i ta nasza gra nie przypomina już za bardzo tej z wcześniejszych spotkań. Założony cel został jednak spełniony i mamy teraz tydzień czasu do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zamierzamy powalczyć o to trofeum. Jest to nasz drugi cel na ten sezon i chcemy się teraz dobrze przygotować do tego meczu – powiedział po spotkaniu z Zatoką trener Concordii Łukasz Nadolny.

Zatoka Braniewo – Concordia Elbląg 1:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Patryk Malanowski (42' – asysta Bukacki), 1:1 Bogdan Wieliczko (53'), 1:2 Mariusz Pelc (82' – asysta Bukacki)

Zatoka: Antoni Mućka – Bartosz Budny, Wojciech Kimso, Daniel Jastrzębski, Łukasz Wolak, Marcin Śniegocki (74' Jakub Kicmanik), Paweł Niewiadomski, Rafał Jakimczuk (70' Tomasz Woś), Bogdan Wieliczko, Piotr Lewandowski I, Kamil Graczyk.

Concordia: Kacper Leszczyński – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Marcin Kuczyński (70' Hubert Dąbrowski), Paweł Pelc (85' Łukasz Nadolny), Michał Lewandowski (46' Paweł Rogoz), Radosław Bukacki, Adam Skierkowski (46' Szymon Drewek, 87' Hubert Piech), Radosław Lenart, Patryk Malanowski (54' Dawid Załucki), Mariusz Pelc.

Sędziował: Krzysztof Kapela (Orneta)
    Żółte kartki: Jakimczuk, Śniegocki (Zatoka), M. Pelc (Concordia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Tęczą Biskupiec. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, 1 czerwca o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Krakusa.