Concordia - Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

2014-05-11

W rozegranym w Elblągu meczu 29 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej, Concordia uległa zespołowi Legionovia Legionowo 1:2 (0:1). W pierwszych 20 minutach oglądaliśmy wyrównaną walkę, która toczyła się głównie środkowych rejonach boiska. Zespołem, który minimalnie dłużej utrzymywał się przy piłce był zespół gości, który też pierwszy oddał w 12 minucie strzał na bramkę Concordii. Kiedy wydawało się, że przewaga w polu zaczęła być po stronie elblążan, a w 22 i 23 minucie na bramkę gości strzelali Okada i Song, gola dla Legionovii strzelił M. Stańczyk. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego, które strzałem głową zamienił na bramkę. Po golu goście zaczęli dłużej grać piłką, szanując ją i starając się wybić z rytmu ambitnie walczących gospodarzy, którzy w 37 minucie byli bliscy wyrównania. Jednak po strzale oddanym z odległości 15 metrów, udanie interweniował bramkarz gości, wybijając piłkę na rzut rożny. Do końca tej części spotkania żaden z zespołów nie stworzył sobie kolejnej sytuacji bramkowej i wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy Legionovia starała się realizować taktykę z pierwszej części, która przyniosła im kolejną bramkę strzeloną w 55 minucie. Również w tym przypadku, strzelcem był M. Stańczyk, który po rzucie rożnym ponownie celnie strzelił głową. Goście jeszcze dwukrotnie zagrozili bramce Concordii, ale w obu przypadkach skutecznie interweniował Przemysław Matłoka. Zawodnicy Concordii walczyli z determinacją na całym boisku o zmianę wyniku, ale nie mogli wypracować dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Dopiero w 77 minucie prostopadłe podanie przed polem karnym przeciwnika otrzymał A. Zapata i po uwolnieniu się od obrońców, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Strzelił celnie obok M. Matackiego i zdobył kontaktową bramkę. Elblążanie ruszyli do zmasowanego ataku, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce gości i strzelić wyrównującej bramki. W przekroju całego meczu zespół Legionovii zaprezentował się lepiej i zasłużenie zdobył komplet trzech punktów.

Concordia – Legionovia 1:2 (0:1), A. Zapata 77 – M. Stańczyk 24, 55

Concordia: P. Matłoka – T. Fujikawa, B. Broniarek, P. Burzyński, A. Lopez /71 S. Tomczuk/, Song /57 J. Zejglic/, K. Nakatani, S. Okada, A. Zapata, C. Garcia-Munoz, M. Lewandowski /69 P. Galeniewski/