Concordia lepsza w sparingu od rezerw Lechii Gdańsk [ZDJĘCIA]

2022-02-26
    Jedną z bramek dla Concordii zdobył Patryk Wieliczko fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu sparingowym odnieśli w sobotę (26 lutego) piłkarze Concordii. Tym razem pomarańczowo-czarni pokonali w Sopocie czwartoligową Lechię II Gdańsk 3:2. Elblążanie w pierwszej połowie razili nieskutecznością, a rywal wyprowadzając dwie akcje zdobył dwa gole i prowadził do przerwy 2:0. W drugiej części Słoniki pokazały charakter i po golach Mariusza Pelca, Aleksa Łęckiego i Patryka Wieliczko zwyciężyły mecz 3:2.

Na 3 tygodnie przed startem ligi, zespół Concordii udał się do Sopotu, gdzie na sztucznej nawierzchni stadionu Ogniwa, zmierzył się z drugim zespołem Lechii Gdańsk. W gdańskim zespole zaprezentowali się głównie młodzi gracze z akademii Lechii, którzy powoli pukają do bram ekstraklasowej drużyny.

Trener
    Krzysztof Machiński w przedostatnim, zimowym sparingu miał do dyspozycji 18 graczy. Zabrakło jedynie Kacpra Leszczyńskiego (wyjazd studencki) oraz narzekających na urazy Szymona Drewka i Sebastiana Tomczuka. Po raz kolejny w elbląskim zespole wystąpili za to bliscy pozyskania: bramkarze Volodymyr Melnychenko i Jakub Ignaciuk oraz stoper Edil de Souza Barros.

Concordia od pierwszych minut sobotniej gry kontrolnej przejęła inicjatywę i raz po raz konstruowała akcje pod bramką Lechii. Niestety mimo kilku klarownych okazji, pomarańczowo-czarnym brakowało skuteczności. Zabójczą skutecznością wykazali się za to rywale, którzy w tej części meczu przeprowadzili dwie groźniejsze akcje i obie wykorzystali. Najpierw w 21 minucie szybką kontrę wykończył strzałem z najbliższej odległości Wowa Charyton, a kwadrans później w sytuacji sam na sam z bramkarzem, na raty, piłkę odbitą od słupka wbił Oliver Zaręba.

W drugiej połowie gra pomarańczowo-czarnych wyglądała zdecydowanie lepiej, czego efektem były trzy zdobyte bramki. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez
    Łukasza Kopkę, w polu karnym najwyżej wyskoczył Mariusz Pelc i głową skierował piłkę do siatki. W 65 minucie ponownie asystował szarżujący pod bramką Lechii Łukasz Kopka, a na listę strzelców wpisał się Aleks Łęcki. W 79 minucie mocnym i precyzyjnym strzałem spoza 18 metrów popisał się Patryk Wieliczko i Concordia prowadziła już 3:2. Trzy minuty później ten sam zawodnik uderzał z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się tylko od słupka.

Lechia II Gdańsk – Concordia Elbląg 2:3 (2:0)
    Bramki: 1:0 Wowa Charyton (21'), 2:0 Oliver Zaręba (36'), 2:1 Mariusz Pelc (58'), 2:2 Aleks Łęcki (65'), 2:3 Patryk Wieliczko (79')

Concordia: Volodymyr Melnychenko Hubert Piech, Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, Łukasz Kopka, Michał Błaszczyk, Mateusz Szmydt, Patryk Wieliczko, Mariusz Pelc.

W drugiej połowie zagrali także: Jakub Ignaciuk, Michał Lewandowski, Aleks Łęcki, Iwo Rudziński, Paweł Pelc, Wojciech Łojeczko, Norbert Nestorowicz.

W ostatnim meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (5 marca) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.