Concordia nie zwalnia tempa. Kolejne wysokie zwycięstwo Słoników w lidze

    2018-09-15
     fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

    W drugim z rzędu wyjazdowym meczu ligowym Concordia wysoko pokonała Tęczę Miłomłyn 4:0. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w drugiej połowie, a zdobywali je: Patryk Malanowski (2), Edil de Souza Barros i Radosław Lenart. Pomarańczowo-czarni po 7 kolejkach cały czas przewodzą w tabeli i mają 3 punkty przewagi nad drugim w kolejności Motorem Lubawa.

    Concordia do Miłomłyna pojechała bez czterech piłkarzy. W kadrze na mecz z Tęczą nie znaleźli się: narzekający na drobny uraz kolana Paweł Pelc, wracający po kontuzji Sebastian Kopeć oraz Radosław Pasik i Daniel Ciesielski (sprawy osobiste). Ich miejsce w meczowej osiemnastce zajęli dwaj zwodnicy z zespołu juniorów młodszych: Kacper Fedyna i Szymon Ratajczyk, którzy w końcówce meczu zaliczyli kolejne cenne minuty w seniorskiej piłce.

    Mimo wysokiego wyniku końcowego, trzeba przyznać, że zespół Tęczy zwłaszcza w pierwszej połowie był w stanie przeciwstawić się liderowi IV ligi. Małe boisko w Miłomłynie ułatwiało gospodarzom skuteczną obronę i szybkie wychodzenie z kontrami. Podczas jednej z nich gracze Tęczy wywalczyli rzut wolny z okolic 18 metra. Do piłki podszedł Marcin Jakubowski i oddał ładny strzał, który zdołał wybronić na rzut rożny Adrian Kostrzewski. Pomarańczowo-czarni w swoim stylu non stop atakowali bramkę rywala, ale pierwszą stuprocentową okazję do zdobycia gola stworzyli sobie dopiero w 24 minucie. Po podaniu wzdłuż bramki Dominika Pawłowskiego, Dawid Załucki z sześciu metrów strzelił tuż obok słupka. W 45 minucie podopieczni Łukasza Nadolnego mogli strzelić Tęczy bramkę do szatni. Adam Skierkowski zagrał prostopadła piłkę do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Radosława Lenarta, który dwukrotnie próbował pokonać Piotra Oliwę, ale ostatecznie piłka po jego strzale przeleciała obok bramki. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.


    W drugiej części obraz gry nie zmienił się. Cały czas stroną dominującą byli elblążanie, którzy raz po raz starali się zaskoczyć golkipera Tęczy. Pomarańczowo-czarnym brakowało jednak skuteczności. Wynik meczu przyjezdni otworzyli dopiero w 61 minucie z rzutu karnego podyktowanego po faulu Jarosława Koszewskiego na Radosławie Lenarcie. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Edil de Souza Barros i Concordia prowadziła 1:0. Gospodarze szansę na wyrównanie mieli w 75 minucie. Ponownie strzałem z rzutu wolnego Adriana Kostrzewskiego starał się zaskoczył Marcin Jakubowski, ale elbląski bramkarz po raz kolejny popisał się świetną interwencją. Elbląski zespół odpowiedział pięć minut później, składną akcją, po której podwyższył prowadzenie na 2:0. Dominik Pawłowski podał do wychodzącego przed bramkarza Radosława Lenarta, ten minął Piotra Oliwę i z linii końcowej boiska dograł do stojącego przed bramką Patryka Malanowskiego. Król strzelców ubiegłego sezonu IV ligi przyjął piłkę po czym płaskim strzałem skierował ją do siatki, notując tym samym 10 gola w tym sezonie.

    Tęcza nie mając nic do stracenia jeszcze odważniej ruszyła do przodu, często nadziewając się na kontry gości. Te niemal za każdym razem pachniały kolejnymi golami. Na listę strzelców mogli wpisać się m.in. Sebastian Tomczuk i Dominik Pawłowski, ale w doskonałych sytuacjach nie zdołali trafić do bramki. Kolejne dwa gole dla Concordii padły w doliczonym czasie gry. Trzecia bramka była wynikiem złego wybicia piłki przez golkipera Tęczy. Złe podanie przejął Przemysław Kamiński i dograł idealnie do Patryka Malanowskiego, który minął zwodem Piotra Oliwę i strzelił do pustej bramki. Chwilę później rezultat na 4:0 podwyższył Radosław Lenart, który minął jak tyczki obrońców Tęczy i będąc w polu karnym uderzył pod długim rogu. Ten sam zawodnik tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego miał szansę na swojego drugiego gola w tym meczu. Niestety będąc sam przed bramkarzem uderzył prosto w niego i cały pojedynek zakończył się czterobramkowym zwycięstwem lidera IV ligi.

     

    Spodziewaliśmy się, że nie będzie to łatwe spotkanie. Miłomłyn to ciężki teren i małe boisko. Do tego zespół gospodarzy nastawił się na grę z kontry. Zagraliśmy nieco słabszy mecz patrząc na nasze ostatnie spotkania. Dużo sił włożyliśmy jednak w środowy pojedynek w pucharze z Sokołem. Stąd widać było u nas trochę brak tej świeżości. Chłopaki mimo to pokazali serducho i walczyliśmy do końca. Wynik mógł byś zdecydowanie wyższy, ale zawiodła skuteczność. Cieszy kolejne zwycięstwo na zero z tyłu. Chcemy tą passę utrzymać jak najdłużej – powiedział po meczu trener Concordii Łukasz Nadolny.


    Tęcza Miłomłyn – Concordia Elbląg 0:4 (0:0)
    Bramki: 0:1 Edil de Souza Barros (61'-k. - po faulu na Lenarcie), 0:2 Patryk Malanowski (80' – asysta Lenart), 0:3 Patryk Malanowski (90'+1 – asysta Kamiński), 0:4 Radosław Lenart (90'+2 – asysta Szawara).

    Tęcza: Piotr Oliwa – Marcin Jakubowski, Jarosław Koszewski, Łukasz Świgoń (60' Rafał Wyralski), Krzysztof Wietek (75' Wojciech Domeracki), Adrian Leśnicki, Łukasz Goździejewski, Michał Kraszewski (68' Maciej Kozioł), Rafał Farasiewicz (46' Wojciech Kowalkowski), Rafał Gołębiewski (16' Adam Koszewski), Dominik Szostek.

    Concordia: Adrian Kostrzewski – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Michał Lewandowski (88' Kacper Fedyna), Dawid Załucki (52' Sebastian Tomczuk), Dominik Pawłowski (86' Szymon Ratajczyk), Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, (73' Paweł Rogoz), Sebastian Lubiejewski (52' Przemysław Kamiński), Radosław Lenart, Patryk Malanowski.

    Żółte kartki: Szostek, Domeracki (Tęcza), Pawłowski (Concordia)
    Sędziował: Piotr Szczypiński (Iława)

    W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Unią Susz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 22 września o godz. 16 na stadionie przy ul. Krakusa.

     

       

    Superscore IV liga (2025/26)

    1 Concordia Elbląg 15 36
    2 Mamry Giżycko 15 31
    3 Stomil Olsztyn 15 31
    4 Polonia Lidzbark Warmiński 15 30
    5 Sokół Ostróda 15 29
    6 DKS Dobre Miasto 15 25
    7 Start Nidzica 15 25
    8 Tęcza Biskupiec 15 22
    9 Drwęca NML 15 20
    10 Mazur Ełk 15 19
    11 Rominta Gołdap 15 18
    12 Granica Kętrzyn 15 17
    13 Pisa Barczewo 15 15
    14 Mragowia Mragowo 15 11
    15 Olimpia II Elbląg 15 6
    16 GKS Stawiguda 15 4

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu

      

      

    OSTATNI MECZ

    Superscore IV Liga

    Tęcza Biskupiec

    2:2

    Concordia Elbląg

    Kolesnyk 21'

    Galik 85'

    -

    Makarski 40'

    Tomczuk 79'

     

    Kolejny mecz

    Rominta Gołdap

    Superscore IV Liga

    2026 rok

    Gołdap

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99, e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17, dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    Koordynator Szkółki Piłkarskiej
    pon. 15:30-19:00, czw. 7:00-11:00

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony