Concordia - Olimpia Zambrów 0:1(0:1)

2013-10-20

W rozegranym spotkaniu 13-tej kolejki spotkań II ligi grupy wschodniej, Concordia przegrała w Elblągu z zespołem Olimpii Zambrów 0:1, tracąc gola w 16' meczu. Przez pierwsze piętnaście minut meczu spotkanie toczyło się w środkowych rejonach boiska, bez widocznej przewagi jakiejkolwiek dużyny. Po tym okresie coraz częściej przy piłce byli goście, a ich pierwszy strzał na bramkę elblążan, po serii błędów obrońców, zakończył się zdobyciem gola. Po zdobyciu bramki, zawodnicy Olimpii przejęli inicjatywę na boisku i stworzyli sobie kilka wyśmienitych sytuacji bramkowych. Najpierw w 24' oddali groźny strzał nad poprzeczką bramki H. Zocha, a w minutę później słupek uratował Concordię od utraty drugiego gola. Pierwszy strzał w kierunku bramki Olimpii Zambrów, oddał dopiero w 30' J. Zejglic. Goście zbyt łatwo przedostawali się pod pole karne Concordii, a efektem był w 37' kolejny, soczysty strzał oddany z 20 m, który na szczęście minął światło bramki. W 38' zawodnicy Concordii przeprowadzili szybki kontratak, w wyniku którego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii znalazł się M. Martynowicz, ale jego strzał obronił P. Czapliński. Ostatnie pięć minut tej cxzęści meczu, to trochę lepsza gra elblążan, bardziej agresywna, stwarzająca sytuacje przed polem karnym Olimpii, ale bez efaktu bramkowego.

W drugiej odsłonie goście nastawili się na kontrolę gry, przetrzymywali piłkę i nastawiali się na szybkie kontrataki. W 56' meczu dwukrotnie zawodnicy Olimpii strzelali na naszą bramkę, ale pierwszy strzał był niecelny, a drugi padł łupem dobrze dysponowanego H. Zocha. Z kolei w 61' bliski zdobycia gola był J. Zejglic, ale jego strzał bramkarz gości wybił na rzut rożny. W tej części meczu elblążanie prezentowali się znacznie lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Kilka razy zagrozili bramce gości. W 84', w wyskoku do piłki w polu karnym, został sfaulowany D. Szuprytowski i sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem jedenaski był M. Lepczak, ale piłkę zmierzającą przy słupku do bramki, obronił bramkarz Olimpii i zambrowianie w dalszym ciągu byli w posiadaniu trzech punktów. Zawodnicy Concordii z determinacją atakowali na bramkę gości, ale nie były to ataki na tyle skuteczne by zmienić rezultat spotkania.

Bramka: Ł. Grzybowski 16'

Concordia: H. Zoch - D. Szuprytowski, K. Niburski /46' A. Stępień/, R. Stępień, M. Lepczak, Ł. Uszalewski, P. Galeniewski /72' T. Nawotka/, B. Broniarek, J. Zejglic /Ł. Nadolny/, M. Martynowicz, M. Kiełtyka /83' M. Pelc/