Concordia pokonała Wikielec i zagra w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski [SKRÓT MECZU]

2019-04-24

Do trzech razy sztuka. Tak można rzec po zwycięskim meczu Concordii nad GKS Wikielec. Pomarańczowo-czarni po dwóch wcześniejszych remisach z tym rywalem, w środę (24 kwietnia) w końcu wygrali 3:0. Wyjazdowa wygrana była tym cenniejsza, że pozwoliła elblążanom awansować do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Bramki dla Concordii w tym spotkaniu zdobywali: Sebastian Tomczuk, Adam Skierkowski i Edil de Souza Barros. Półfinałowego rywala Słoników poznamy w piątkowym losowaniu.

Środowa, pucharowa potyczka z Wikielcem odbyła się dziesięć dni po ligowym starciu obu drużyn, w którym po raz w drugi w tym sezonie padł wynik remisowy. 24 kwietnia pewne było jedno. Któraś z tych drużyn musiała okazać się lepsza. Tym zespołem okazał się lider forBET IV ligi, który oprócz wywalczenia awansu do III ligi, ma też coraz większy apetyt na zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Podobnie jak w pierwszym, tegorocznym meczu w Wikielcu, Concordia szybko, bo już na początku meczu wyszła na prowadzenie. W 14 minucie Piotr Kacperek sfaulował szarżującego przed polem karnym Patryka Malanowskiego i pomarańczowo-czarni wykonywali rzut wolny z około 17 metra. Do piłki podszedł Sebastian Tomczuk i ładnym uderzeniem obok muru idealnie zmieścił piłkę tuż obok lewego słupka bramki gospodarzy. Niecałe dwadzieścia minut później Słoniki podwyższyły prowadzenie. Sebastian Tomczuk dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Adam Skierkowski, który strzałem głową pokonał Jacka Malanowskiego. Takim też dwubramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie, trzeciego gola dla Concordii mógł zdobyć w 59 minucie Radosław Lenart, ale jego próba przelobowania, wychodzącego z bramki golkipera GKS-u, zakończyła się niepowodzeniem. W 79 minucie powinno być 3:0, ale doskonałej okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Mariusz Pelc, którego strzał obronił Jacek Malanowski. W 87 minucie popularny Maniek ponownie po podaniu Adama Dudy wychodził na sytuację sam na sam z golkiperem Wikielca. Tym razem jednak został wcześniej sfaulowany w polu karnym przez Patryka Wodzickiego i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr oraz pokazał czerwoną kartkę obrońcy GKS-u. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Edil de Souza Barros i Concordia wygrywała już trzema trafieniami. Co ciekawe brazylijski obrońca w każdym z trzech meczów z Wikielcem w tym sezonie, wpisał się na listę strzelców, za każdym razem pokonując bramkarza rywali z rzutu karnego. GKS swoją najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w doliczonym czasie gry, ale uderzenie Adriana Płoskiego z narożnika pola karnego nieznacznie minęło światło bramki. Tym samym Concordia pokonała Wikielec 3:0 i zagra w półfinale WPP.

Jestem zadowolony z tego meczu. Jak już wcześniej wspominałem, z Wikielcem zawsze grało nam się ciężko i w tym sezonie dwa ligowe mecze z nimi zremisowaliśmy. W końcu udało nam się wygrać. Zwycięstwo było zasłużone. Może nie była to piękna gra z naszej strony, ale była walka, dużo fauli i żółtych kartek. Zespół z Wikielca nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej okazji. My z kolei mieliśmy ich zdecydowanie więcej. Cieszę się, że awansowaliśmy do kolejnej rundy i teraz czekamy już tylko na półfinałowego rywala

– powiedział po meczu trener Concordii Łukasz Nadolny.

GKS Wikielec – Concordia Elbląg 0:3 (0:2)
    Bramki: 0:1 Sebastian Tomczuk (14'), 0:2 Adam Skierkowski (33' – asysta Tomczuk), 0:3 Edil de Souza Barros (88'-k.)

GKS: Jacek Malanowski – Adrian Korzeniewski (85' Patryk Jaworski), Piotr Kacperek, Patryk Wodzicki, Michał Kwiatkowski (65' Szymon Jajkowski), Jakub Słomski (67' Adrian Płoski), Mateusz Jajkowski, Michał Jankowski, Borys Piórkowski, Łukasz Goździejewski (58' Remigiusz Sobociński), Marcin Karczewski.

Concordia: Kacper Leszczyński – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki (46' Dawid Załucki), Adam Skierkowski, Sebastian Tomczuk (70' Mariusz Pelc), Radosław Lenart, Adam Duda (88' Szymon Ratajczyk), Patryk Malanowski (64' Dominik Pawłowski).

Sędziował: Krzysztof Kapela (Orneta)
    Żółte kartki: Tomczuk, Szawara, Rogoz (Concordia), Kacperek, Kwiatkowski, Płoski (GKS)
    Czerwona kartka: Wodzicki (87' - GKS)