Concordia przegrywa w drugim sparingu z Powiślem

2018-01-27

W drugim meczu sparingowym przed rundą wiosenną, Concordia Elbląg uległa na boisku przy ul. Skrzydlatej czwartoligowemu Powiślu Dzierzgoń 0:2. Bramki dla rywala zdobywali dobrze znani z gry w elbląskich klubach: Krzysztof Wierzba oraz Tomasz Wiercioch. W sobotę w Concordii po raz kolejny testowano przymierzanych do kadry nowych piłkarzy. Trener Łukasz Nadolny przyglądał się w tym spotkaniu grze siedmiu nowych zawodników oraz trzem piłkarzom z zespołu juniorów Concordii.

Po zremisowanym 2:2, środowym meczu z piątoligowymi Żuławami Nowy Dwór Gdański, tym razem przeciwnikiem pomarańczowo-czarnych było występujące w IV lidze pomorskiej Powiśle Dzierzgoń. Przyjezdni okazali się bardzo wymagającym rywalem i już w 22 minucie objęli prowadzenie w meczu. Bramkę dla Powiśla zdobył, mający za sobą występy m.in. w Olimpii Elbląg Krzysztof Wierzba. Napastnik z Dzierzgonia dobił wybronioną przez Adriana Kostrzewskiego piłkę, niemal do pustej bramki. Concordia próbowała wyrównać, ale wyraźnie brakowało jej skuteczności. Podobnie, jak w poprzednim sparingu, od początku drugiej połowy trener Łukasz Nadolny wpuścił na boisko ośmiu nowych zawodników. Pomarańczowo-czarni razili jednak niedokładnością i popełniali błędy w obronie. Po jednym z nich w 63 minucie stracili drugą bramkę, gdy niepilnowany Tomasz Wiercioch trafił tuż przy słupku. Concordia najbliżej zdobycia bramki była w 69 minucie. Wówczas w świetnej sytuacji znalazł się Jakub Konieczki, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

W elbląskim zespole po raz kolejny sztab szkoleniowy przyglądał się nowym piłkarzom. Do testowanych w poprzednim sparingu: 23-letniego japońskiego pomocnika Hiroaki Shimakury (USA), 25-letniego pomocnika Sebastiana Wiśniewskiego (Zalew Frombork), 22-letniego pomocnika Dominika Domagały (Żuławy NDG), 22-letniego obrońcy Pawła Rogoza (bez klubu) oraz 23-letniego napastnika Marcina Sawickiego (Ewingi Zalewo), dołączyła dwójka kolejnych sprawdzanych graczy: 25-letni obrońca Jakub Urbański (Ewingi Zalewo) i 25-letni bramkarz Bartłomiej Gruszewski (Żuławy Nowy Dwór Gdański). Podobnie jak przeciwko Żuławom, zagrać nie mogli kontuzjowani: Kuba Szymanowski i Dawid Załucki oraz przebywający w Brazylii Edil de Souza Barros (wróci do klubu na początku lutego).

Jesteśmy po ciężkich treningach i w dzisiejszym sparingu było to widać. Brakowało nam dokładności i zgrania. Bardzo słabo zagraliśmy w obronie. Formacja defensywna była w tym meczu naszym najsłabszym punktem. Do tego nie wykorzystaliśmy żadnej z wielu doskonałych sytuacji do strzelenia bramki. Czeka nas dużo pracy, mamy jeszcze czas na zgranie drużyny i zbudowanie solidnego zespołu na rundę wiosenną. Jesteśmy cały czas na etapie sprawdzania nowych zawodników. W najbliższych dniach mamy zamiar dopiąć kilka transferów i podpisać pierwsze umowy z nowymi zawodnikami

– powiedział po meczu trener Concordii Łukasz Nadolny.

Concordia Elbląg – Powiśle Dzierzgoń 0:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Krzysztof Wierzba (22'), 0:2 Tomasz Wiercioch (63')

Concordia: (I połowa) Adrian Kostrzewski – Sebastian Lubiejewski, Paweł Rogoz, Łukasz Laskowski, Jakub Komuniewski, Michał Lewandowski, Daniel Ciesielski, Dominik Domagała, Damian Kozak, Marcin Sawicki, Mariusz Pelc.
    (II połowa) Bartłomiej Gruszewski – Sebastian Tomczuk, Łukasz Laskowski, Paweł Rogoz, Jakub Urbański, Karol Kruk, Paweł Pelc, Sebastian Wiśniewski, Damian Kozak, Hiroaki Shimakura, Jakub Konieczki.

W trzecim meczu sparingowym Concordia zmierzy się w najbliższą środę, 31 stycznia z Gedanią Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.