Piłkarze CONCORDII w 5 kolejce spotkań sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom wygrywając z faworyzowaną RESOVIĄ Rzeszów 1:0. Bramkę na wagę trzech punków pięknym strzałem z ok. 20 metrów zdobył Damian Szuprytowski. Po meczu obaj trenerzy powiedzieli:
Adam Boros, Concordia Elbląg
- Na początku chcę serdecznie podziękować moim zawodnikom za to, że zostawili na boisku serce. Wiedzieliśmy, że tylko ambicją możemy się przeciwstawić Resovii. Nie mam wątpliwości, że rzeszowianie będą jednym z zespołów nadających ton rozgrywkom. Nam dzięki ambicji, zaangażowaniu i dobrej grze udało się zdobyć dzisiaj trzy punkty. Już przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy mieli wielu okazji do zdobycia gola. Na szczęście jedną z nich udało się wykorzystać.
Tomasz Tułacz, Resovia Rzeszów
- Concordia pokonała nas dzisiaj agresywnością. Nie mieliśmy miejsca, by rozgrywać piłkę i stąd wynikały nasze problemy. Słabiej zagrali zawodnicy doświadczeni. Kluczowa dla spotkania była interwencja bramkarza Concordii po rzucie wolnym. Gratuluję zwycięstwa gospodarzom. Jestem pewien, że elblążanie odbiorą punkty jeszcze niejednemu przeciwnikowi.
SKŁADY:
Concordia: Zoch - Lepczak, Sadowski, Sambor, Bogdanowicz, Wiercioch, Szuprytowski, Florek (76 Stępień), Szmydt (84 Kiełtyka), Zejglić (82 Drewek), Nadolny (60 Korzeniewski)
Resovia: Pietryka - Kozubek, Baran, Domoń, Słaby, Ogrodnik (67 Kwiek), Juszkiewicz (58 Hajduk), Nikanowicz, Brygiel, Frankiewicz, Buczyński (76 Makowski)
Superscore IV liga (2025/26)
1 | MLKS Znicz Biała Piska | 30 | 67 |
2 | MKS Start Nidzica | 30 | 65 |
3 | BKS Tęcza Biskupiec | 30 | 61 |
4 | Rominta Gołdap | 30 | 56 |
5 | OKS Sokół Ostróda | 30 | 49 |
6 | DKS Dobre Miasto | 30 | 48 |
7 | MMKS Concordia Elbląg | 30 | 47 |
8 | MKS Mrągowia Mrągowo | 30 | 45 |
9 | Granica Kętrzyn | 30 | 43 |
10 | GKS Mamry Giżycko | 30 | 42 |
11 | ZKS Olimpia II Elbląg | 30 | 32 |
12 | Pisa Primavera Barczewo | 30 | 31 |
13 | Mazur Ełk | 30 | 30 |
14 | Jeziorak Iława | 30 | 20 |
15 | MKS Olimpia Olsztynek | 30 | 16 |
16 | Stomil II Olsztyn SA | 30 | 16 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
13-14 miejsce - baraże o utrzymanie
16-15 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej
Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Wojewódzki Puchar Polski
Cresovia Górowo Iławeckie
Concordia Elbląg
Rominta Gołdap
Superscore IV Liga
3.08.2025 13:00
Stadion Krakusa