Concordia - Stal Rzeszów 2:1

2012-10-28

W meczu 14 kolejki MMKS Concordia pokonała w Elblągu ZKS Stal Rzeszów 2:1 (1:1).

W bardzo ważnym dla obu zespołów meczu, Concordia pewnie wygrała ze Stalą Rzeszów 2:1. Początek spotkania należał do gości, którzy przeważali w środkowej części boiska. Jednak pierwszy strzał na bramkę oddał w 6 min. M. Bogdanowicz. W 21 min. spotkania, po błędzie zawodników Concordii w środku pola, gola dla Stali Rzeszów zdobył Kamil Stachyra. Elblążanie ruszyli do odrabiania straconej bramki, co zrealizowali już po pięciu minutach. Wyrównującego gola, po podaniu od Szuprytowskiego, strzelił Jakub Zejglic. Do końca pierwszej części spotkania trwała zacięta, wyrównana walka na całym boisku. W 30 min. ostro zaatakowany przez dwóch obrońców Stali w obrębie pola karnego został M. Bogdanowicz, jednakże sędzia nie dopatrzył się przewinienia i puścił grę dalej. Na bramkę gości dwukrotnie celnie uderzał Adrian Korzeniewski, w 36 min. oddał strzał z 25 m, zaś w 43 min. uderzenie zablokowane przez obrońcę złapał bramkarz gości. O dużym szczęściu w ostatniej minucie pierwszej połowy mogą mówić zawodnicy gości, kiedy to ich bramkarz popisał się ryzykownym wyskokiem poza pole karne i udanie wypiąstkował piłkę, nie dopuszczając zawodnika Concordii do sytuacji 100%.

Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły bez zmian. Od samego początku lepiej w grę weszli piłkarze Concordii. W 51 min. przebojową akcją zakończoną pięknym strzałem w krótki róg bramki popisał się M. Kiełtyka. Bramkarz gości udanie interweniował, zaś odbitą piłkę dobijał niecelnie Bogdanowicz.  W decydującej o losach meczu 56 min., po pięknej trójkowej akcji przeprowadzonej przez Concordię lewą stroną boiska, bramkę zdobył M. Bogdanowicz. Zespół gości ruszył do zdecydowanego ataku, jednak to nasi zawodnicy stworzyli kolejne dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku. W 59 min. strzał przewrotką Szuprytowskiego obronił Wietecha. Kolejna 60 min. to strzał z dystansu Zejglica, a następnie po wykonywanym rzucie wolnym, piękny  minimalnie obok słupka strzał wykonany z 20 m przez T. Wierciocha. W  73 min. nastąpiła zmiana, A. Korzeniewskiego zastąpił Rasaq Bamgoye, który już po kilku minutach był bliski zdobycia gola. W odległości 10 m od bramki Stali, będąc w posiadaniu piłki został ostro zaatakowany i przewrócony przez dwóch obrońców, jednak bez żadnych kosekwencji ze strony arbitra. W końcówce meczu Stal opanowała środek boiska i stworzyła kilka groźnych sytuacji podbramkowych. W 82 min. wykonywany z 25 m strzał z rzutu wolnego obronił H. Zoch, natomiast zdobyta w 91 min. bramka padła   ze spalonego i nie została przez sędziego uznana.

W przekroju całego meczu drużyną lepszą był zespół Concordii i zasłużenie zdobył komplet trzech punktów. Piłkarze kolejny raz pokazali, iż są zespołem walecznym i ambitnym, potrafiącym zostawić serce i zdrowie na boisku.

Concordia: Zoch - Bogdanowicz, Sambor, Sadowski, Gładek, Wiercioch, Stępień, Kiełtyka /81min. Szmydt/, Zejglic, Szuprytowski /90 min. Drewek/, Korzeniewski /73 min. Bamgoye/.

W najbliższą niedzielę 4.11.2012r czeka nas kolejny mecz na boisku przy ul. Agrykola 8, tym razem z drużyną KS Olimpia Elbląg /gospodarz spotkania/. Spotkanie obędzie się o godzinie 13.00, na które wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy.