Concordia w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

2024-05-29

Drużyna Concordii stanie przed szansą wywalczenia czwartego w historii klubu Wojewódzkiego Pucharu Polski. Słoniki przepustkę do wielkiego finału wywalczyły po wyjazdowym zwycięstwie ze Startem Nidzica 2:1. Bramki dla pomarańczowo-czarych zdobyli Kacper Sionkowski i Joao Augusto. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył z kolei Hubert Tomaszewski. Rywalem elblążan w starciu o trofeum będzie, podobnie jak przed rokiem czwartoligowa Tęcza Biskupiec.

Concordia do 1/2 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski, przystąpiła bez trzech podstawowych graczy. Z powodu kontuzji zagrać nie mogli Jakub Rękawek i Piotr Jakubowski, a za kartki pauzować musiał Łukasz Makarski.

Pierwsza część pojedynku w Nidzicy nie była zbyt porywającym widowiskiem. Słoniki posiadały przewagę, ale nie przełożyły tego na ilość klarownych sytuacji strzeleckich. W pierwszym kwadransie dwukrotnie niecelnie na bramkę rywala uderzał Mikołaj Staniak. W 25 minucie bliski powodzenia był Radosław Bukacki, który strzelił z rzutu wolnego tuż obok słupka. W 30 minucie kapitan elbląskiego zespołu zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłkę odbił przed siebie Mateusz Leśniewski, a dobitki z bliska próbował jeszcze Gracjan Szpucha. Bramkarz Startu i w tym przypadku wykazał się jednak świetną obroną. Gospodarze swoich szans szukali głównie w kontratakach i kilka takich groźnych kontr udało im się wyprowadzić, jednak żadna z nich nie zakończyła się strzałem.

W drugiej części meczu pomarańczowo-czarni nieco podkręcili tempo. W 59 minucie uderzał z ostrego kąta Kacper Noworyta, ale znów na wysokości zadania stanął golkiper Startu, który odbił futbolówkę na rzut rożny. Trzy minuty później, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mikołaj Doniecki, podał na przedpole do Kacpra Sionkowskiego, a ten popisał się fantastycznym strzałem z 22 metra i Concordia w końcu objęła prowadzenie. Po kolejnych trzech minutach było już 2:0. Tym razem świetnym rajdem na lewej flance wykazał się Kacper Noworyta. Będąc już w polu karnym idealnie wypatrzył Joao Augusto, który z kilku metrów wpakował piłkę do pustej bramki. W 69 minucie Brazylijczyk powinien cieszyć się z drugiego trafienia. Niestety nie skorzystał ze świetnego podania od Kacpra Sionkowskiego i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Startu. Ta zmarnowana, stuprocentowa okazja zemściła się na pomarańczowo-czarnych chwilę później. W 73 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, do wybitej piłki dobiegł Hubert Tomaszewski i płaskim strzałem z 18 metra pokonał Maksymiliana Manikowskiego. Ta bramka zwiastowała jeszcze emocje w końcówce meczu, ale obie drużyny nie były już w stanie poważniej zagrozić bramce rywala i tym samym to faworyt awansował do finału WPP.

Start Nidzica – Concordia Elbląg 1:2 (0:0)
    Bramki: 0:1 Kacper Sionkowski (62' – asysta Doniecki), 0:2 Joao Augusto (65' – asysta Noworyta), 1:2 Hubert Tomaszewski (73')

Concordia: Maksymilian Manikowski – Radosław Bukacki, Mikołaj Staniak, Gracjan Szpucha, Szymon Drewek (60' Mikołaj Doniecki), Radosław Nowicki, Bartosz Danowski, Dawid Czerniec (74' Maciej Kaczorowski), Kacper Noworyta (90'+4 Denis van Ieperen), Kacper Sionkowski, Joao Augusto Fortunato Mariano (86' Szymon Maćkowski).

Start: Mateusz Leśniewski – Szymon Masiak, Miłosz Hablutzel, Paweł Sobotka (60' Kamil Godlewski), Rafał Wawrzyniak (89' Mateusz Zieliński), Sebastian Halicki (58' Damian Kleszcz), Bartłomiej Kwiatkowski, Hubert Tomaszewski (84' Krzysztof Dąbkowski, 90' Dominik Bródziński), Adrian Korzeniewski, Adrian Zasadzki, Daniel Orzechowski (68' Bartosz Kozikowski).

Sędziował: Marek Kamiński (Ełk)
    Żółte kartki: Czerniec, Bukacki (Concordia)

Wyniki 1/2 finału WPP:

Start Nidzica – Concordia Elbląg 1:2
    Tęcza Biskupiec – Znicz Biała Piska 3:1

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia - Tęcza odbędzie się w sobotę, 22 czerwca.