Concordia w końcu odpaliła. Słoniki rozbiły w Gdańsku drugoligowca

2020-02-20

Sześć meczów trzeba było czekać na pierwszą sparingową wygraną piłkarzy Concordii w obecnym okresie przygotowawczym. Pomarańczowo-czarni po ponad miesiącu ciężkich treningów w końcu udowodnili swoją wartość. Przełamanie nastąpiło z nie byle kim. Słoniki pokonały w środowym meczu w Gdańsku drugoligowego Gryfa Wejherowo 4:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Łukasz Kopka, Cyprian Maciejewski, Adam Duda i Adam Skierkowski.

W środowym sparingu rozegranym na sztucznym boisku Jaguara Gdańsk, w elbląskiej drużynie sprawdzanych było łącznie czterech zawodników: Wojciech Dziemidowicz i Łukasz Kopka, którzy są bardzo bliscy podpisania umów z klubem oraz 27-letni brazylijski napastnik Givanildo Pulgas da Silva (ostatnio hiszpańska CF Badalona), a także sprawdzany już w poprzednim meczu z KP Starogard 21-letni obrońca. Po raz kolejny z powodu urazów nie mogli wystąpić Dominik Pawłowski i Konrad Wira.

Rozgrywany późnym wieczorem mecz świetnie rozpoczęli elblążanie, którzy już w 10 minucie przeprowadzili składną akcję. Podaniami wymienili się Radosław Lenart i Łukasza Kopka, po czym ten drugi oddał celny strzał z około 14 metra. Na 2:0 podwyższył Cyprian Maciejewski, który wepchnął głową piłkę po obronionym przez bramkarza strzale Radosława Lenarta. W 35 minucie odblokował się Adam Duda, który po zagraniu Rafała Lisieckiego mocnym strzałem pokonał golkipera Gryfa. W drugiej połowie w obu drużynach nastąpiło sporo zmian, ale nadal skuteczniejsi byli pomarańczowo-czarni. W 76 minucie dobrze w polu karnym zachował się Givanildo Pulgas da Silva, który zmylił zwodem obrońców i zagrał do wbiegającego w pole karne Adama Skierkowskiego, który ustalił wynik meczu na 4:0 dla Concordii.

Przez ostatnie dni treningów schodziliśmy z obciążeń i jest na to już inna reakcja organizmu. W sparingu widać było inne bieganie, inne myślenie i inne reakcje. To wszystko było szybsze i bardziej sprawne. Było kilka pozytywów, które wynikały z tego, że te nogi i głowy inaczej pracują. Do tego wreszcie, tak jak sobie zakładaliśmy, zagraliśmy na zero z tyłu. Z Gryfem zagraliśmy składem zbliżonym jak pod mecz ligowy. Fajnie to wyglądało, ale mimo wszystko jest to tylko sparing. Nie można więc popadać w hurraoptymizm. Bardzo cieszę się, że strzeliliśmy 4 bramki, bo przecież w ostatnich dwóch meczach nie zdobyliśmy żadnej. Cieszy też to, że graliśmy konsekwentnie. Widać, że w tym zespole jest jakość i są możliwości. Dziś testowaliśmy dwóch zawodników. Chcielibyśmy już pouzupełniać wreszcie te brakujące ogniwa, tak, by te dwa ostatnie tygodnie popracować już pod mecz ligowy – powiedział po sparingu trener Concordii Adam Boros.

Gryf Wejherowo – Concordia Elbląg 0:4 (0:3)
    Bramki: 0:1 Łukasz Kopka (10'), 0:2 Cyprian Maciejewski (27'), 0:3 Adam Duda (35'), 0:4 Adam Skierkowski (76')

Concordia: Kamil Szawaryn – Wojciech Dziemidowicz, Rafał Maciążek, zawodnik testowany, Cyprian Maciejewski, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Łukasz Kopka, Radosław Lenart, Rafał Lisiecki, Adam Duda.
    W drugiej połowie zagrali także: Paweł Łakota, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Adam Skierkowski, Szymon Drewek, Hubert Piech, Mariusz Pelc, Givanildo Pulgas da Silva.

W przedostatnim, siódmym meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 22 lutego o godz. 11:00 w Gdyni.