Concordia wyeliminowała obrońcę pucharu [SKRÓT MECZU]

2022-08-25

W tym sezonie pomarańczowo-czarnym nie widzie się zbyt dobrze w lidze. Co innego w Wojewódzkim Pucharze Polski, w którym Słoniki awansowały właśnie do drugiej rundy. W środę (24 sierpnia) Concordia wyeliminowała obrońcę tego trofeum GKS Wikielec. Wygrana nie przyszła elbląskiemu zespołowi jednak łatwo. Do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania potrzebne były rzuty karne, w których elblążanie wygrali 5:4. W regulaminowym czasie i w dogrywce gole nie padły.

Na środowy mecz do Wikielca Concordia pojechała osłabiona brakiem narzekających na drobne urazy: Badriego Akubardii i Huberta Szramki. Wymusiło to zmiany w wyjściowym składzie. Szansę gry od pierwszej minuty dostali: Michał Błaszczyk i Aleks Łęcki.

Pojedynki GKS-u z Concordią od zawsze były wyrównanymi, pełnymi walki i zaangażowania meczami. Nie inaczej było i teraz. Jako pierwsi swoją okazję bramkową mieli elblążanie. W 12 minucie po stałym fragmencie gry, piłka krążyła w polu karnym gospodarzy, aż w końcu na strzał zdecydował się
    Mariusz Pelc. Z uderzeniem tym poradził sobie jednak strzegący bramki Wikielca Paweł Rutkowski. W odpowiedzi dwie minuty później nieznacznie nad poprzeczką strzelał Dzmitry Mulkevich. W 23 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Mateusz Jajkowski, ale na posterunku był Maciej Woźniak. Cztery minuty później elbląski golkiper wykazał się jeszcze lepszą interwencją broniąc tym razem strzał z pierwszej piłki zza pola karnego Patryka Rosolińskiego. W pierwszej połowie więcej groźnych okazji stworzyli sobie gospodarze, ale mimo to nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Macieja Woźniaka.

Po pierwszej, lepszej w wykonaniu Wikielca połowie, w drugiej części wraz z upływem czasu zaczęła uwidaczniać się delikatna przewaga Concordii. Elblążanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale trudno im było sforsować dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy, która głównie nastawiała się na szybkie kontry. W samej końcówce meczu pomarańczowo-czarni zepchnęli rywala do obrony i w 80 minucie mogli rozstrzygnąć losy meczu. Niestety
    Mateusz Szmydt nie wykorzystał świetnej okazji strzelając wysoko nad bramką, po tym jak piłkę idealnie wyłożył mu Łukasz Kopka. W regulaminowym czasie goli nie było, więc sędzia zarządził półgodzinną dogrywkę.

Już w pierwszej minucie wymarzoną sytuację do zdobycia gola miał
    Łukasz Kopka. Najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik Słoników, dostał podanie od Aleksa Łęckiego i z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. To w zasadzie była najlepsza okazja do zmiany wyniku patrząc na obie polowy dogrywki. Oba zespoły zagrały skutecznie w defensywie i mało efektywnie w ataku i o tym, kto awansuje do drugiej rundy WPP zadecydować miały rzuty karne.

Konkurs jedenastek wygrała Concordia, skutecznie egzekwując wszystkie pięć karnych. O przegranej GKS-u zadecydował obroniony przez
    Macieja Woźniaka strzał Mateusza Jajkowskiego. Tym samym Wikielec podzielił los Słoników z zeszłego sezonu. Wówczas pomarańczowo-czarni jako obrońcy trofeum także odpali z WPP już po drugim meczu. Wtedy przegrali z Constractem Lubawa, prowadzonym rok temu przez trenera Damiana Jarzembowskiego – dziś trenera … GKS Wikielec.

GKS Wikielec – Concordia Elbląg 0:0 k. 4:5
    Rzuty karne: 1:0 Piotr Kacperek, 1:1 Radosław Bukacki, 2:1 Wiktor Preuss, 2:2 Tomasz Szawara, 3:2 Kentaro Arai, 3:3 Mariusz Pelc, 3:3 Mateusz Jajkowski (obroniony), 3:4 Łukasz Kopka, 4:4 Hubert Otręba, 4:5 Edil de Souza Barros.

Concordia: Maciej Woźniak – Edil de Souza Barros, Ivan Spychka, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (80' Maciej Kaczorowski), Michał Błaszczyk (46' Eryk Jarzębski), Aleks Łęcki (113' Norbert Nestorowicz), Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt (115' Jakub Rękawek), Mariusz Pelc.

GKS: Paweł Rutkowski – Paweł Grzybowski (64' Szymon Jajkowski, 106' Mateusz Zieliński), Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Wiktor Preuss, Dzmitry Mulkevich (64' Adrian Wasiak), Patryk Rosoliński (68' Alan Klimek), Hubert Otręba, Mateusz Jackowski (46' Illia Malyshkin), Kentaro Arai, Rafał Kujawa (90' Remigiusz Niedbalski).

Sędziował: Miłosz Karbowski (Kruklanki)
    Żółte kartki: M. Jajkowski, Arai, Wasiak, Klimek, Otręba, Kacperek (GKS), Szmydt, Edil, M. Pelc (Concordia)

Rywala Concordii w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski poznamy w drodze losowania. Mecz rozegrany zostanie w środę, 14 września. Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) elbląski zespół zmierzy się w lidze z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 na stadionie przy ul. Krakusa.