Concordia zagra w finale WPP! [SKRÓT MECZU]

2021-05-19

Concordia po raz trzeci w swojej historii wystąpi w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pomarańczowo-czarni w środowym meczu 1/2 finału pokonali na wyjeździe lidera IV ligi Mamry Giżycko 2:1. Elblążanie od 23 minuty przegrywali po bramce z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Aleks Łęcki. W drugiej części spotkania gola dającego awans zdobył Szymon Drewek. Słoniki w finale zmierzą się z Olimpią Olsztynek.

Concordia do środowej potyczki pucharowej przystąpiła bez wciąż narzekających na urazy Mariusza Pelca i Rafała Maciążka, za to z powracającym po kontuzji Łukaszem Kopką. W wyjściowym składzie elbląskiej drużyny pojawiło się aż 4 młodzieżowców: 19-letni Norbert Nestorowicz, 18-letni Hubert Piech, 18-letni Aleks Łęcki i 18-letni Szymon Drewek. Jak się później okazało dwaj ostatni, wpisując się na listę strzelców, walnie przyczynili się do tego, że Concordia awansowała do finału.

Od pierwszej minuty na murawie w Giżycku nie brakowało twardej walki. Było też sporo niedokładności z obu stron, a co za tym idzie niewielka liczba sytuacji podbramkowych. Nieco aktywniejsi w pierwszej połowie byli gospodarze, którzy w pierwszych 20 minutach oddali dwa strzały. Nie były one jednak w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez
    Michała Nowaka. W 23 minucie szarżujący w polu karnym Radosław Gulbierz został powstrzymany przez Norberta Nestorowicza, ale zdaniem sędziego młody zawodnik Concordii zrobił to w sposób nieprzepisowy. Dawid Wiśniewski wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Rutkowski. Zmuszeni do odrabiania strat elblążanie mocniej ruszyli do ataków, ale na ich pierwszy strzał trzeba było czekać aż do 35 minuty. Wówczas na uderzenie z pierwszej piłki z okolic 16 metra zdecydował się Mateusz Szmydt. Silny strzał po ziemi zdołał jednak złapać Adrian Bebłowski. Dwie minuty później pomarańczowo-czarni mogli się już cieszyć z wyrównania. Bartosz Danowski podał do Mateusza Szmydta, ale jego strzał został zablokowany. Do odbitej piłki dopadł Aleks Łęcki i precyzyjnym strzałem z 16 metrów pokonał golkipera Mamr. Po stracie gola gospodarze nie zrezygnowali z ataków. Po jednej z szybkich kontr w 44 minucie Michał Nowak obronił strzał Mateusza Skonieczki z bardzo ostrego kąta. Po pierwszej wyrównanej połowie na tablicy wyników widniał remis 1:1.

W drugiej połowie zgromadzeni na giżyckim stadionie kibice, oglądali zdecydowanie lepszą grę Concordii, która wyraźnie przejęła inicjatywę, grając szybką, kombinacyjną piłkę. W 51 minucie bliski szczęścia był
    Bartosz Danowski, którego strzał z rzutu wolnego z wielkim trudem odbił Adrian Bebłowski. Tuż po tym uderzeniu elblążanie wykonywali rzut rożny. Radosław Bukacki dośrodkował na głowę Mateusza Szmydta, po którego strzale piłka obiła się od słupka, a następnie trafiła w głowę Szymona Drewka, który z najbliższej odległości wbił futbolówkę do bramki. W 73 minucie bliski wyrównania był Paweł Drażba, ale jego strzał głową z kilku metrów przeleciał tuż nad bramką. W 85 minucie po raz drugi w tym meczu groźny strzał Bartosza Danowskiego z rzutu wolnego odbił giżycki bramkarz, chroniąc swój zespół przed utratą trzeciego gola. W 90 minucie bliski powodzenia był Jakub Bojas. Najskuteczniejszy zawodnik Słoników próbował z ostrego kąta przelobować bramkarza, ale piłka wylądowała tylko na górnej siatce. Tym samym Concordia, jako pierwsza drużyna w tym sezonie, pokonała Mamry na stadionie w Giżycku, a co za tym zanotowała awans do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Mamry Giżycko – Concordia Elbląg 1:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Mariusz Rutkowski (23'-k.), 1:1 Aleks Łęcki (37'), 1:2 Szymon Drewek (52')

Mamry: Adrian Bebłowski – Tomasz Bańkowski (17' Rafał Raiński), Mariusz Rutkowski (60' Paweł Adamiec), Radosław Gulbierz, Arkadiusz Mroczkowski, Błażej Drężek, Krystian Wiszniewski (66' Rafał Darda), Michał Świderski, Paweł Drażba, Mateusz Skonieczka, Bartosz Kulik (66' Krystian Sadocha).

Concordia: Michał Nowak – Norbert Nestorowicz (62' Michał Błaszczyk), Tomasz Szawara, Hubert Piech (79' Paweł Pelc), Radosław Bukacki, Bartosz Danowski, Dominik Pawłowski (90' Daniel Jatczak), Mateusz Szmydt, Szymon Drewek, Aleks Łęcki (67' Łukasz Kopka), Jakub Bojas.

Żółte kartki: Błaszczyk (Concordia), Drażba, Raiński, Świderski (Mamry)
    Sędziował: Dawid Wiśniewski (Olsztyn)

W finale WPP Concordia zmierzy się z czwartoligową Olimpią Olsztynek, która w półfinale pokonała GKS Wikielec 5:4 po rzutach karnych (1:1 po dogrywce). Mecz finałowy zostanie rozegrany 26 czerwca w Ostródzie.