Concordia zdobyła Wojewódzki Puchar Polski [SKRÓT MECZU]

2021-06-26

W finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski piłkarze Concordii pokonali w Ostródzie Olimpię Olsztynek 3:0. Bramki dla elblążan strzelili: Mateusz Szmydt, Szymon Drewek i Łukasz Kopka. Pomarańczowo-czarni sięgnęli tym samym po raz drugi w historii po to trofeum i będą reprezentować Elbląg na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

Zgodnie z przewidywaniami już od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę na boisku przejęła Concordia, która szybko bo już w 7 minucie objęła prowadzenie. Stało się tak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radosława Bukackiego i mocnym strzale z piątego metra Mateusza Szmydta. Doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał w 20 minucie Łukasz Kopka, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii nie trafił czysto w piłkę i Rafał Miara wygrał ten pojedynek. W 23 minucie rzadko zapuszczającą się pod elbląskie pole karne Olimpia, miała idealną okazję do wyrównania. Po zagraniu Radosława Pisarkiewicza na strzał z 18 metra zdecydował się Adam Malinowski i piłka trafiła w poprzeczkę. W 27 minucie Łukasz Kopka podał w polu karnym do Aleksa Łęckiego, a ten oddał strzał, po którym zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z olsztyneckich obrońców. W 29 minucie bramkarza Olimpii uderzeniem po ziemi z 30 metra starał się zaskoczył Szymon Drewek, ale piłką przeleciała metr od bramki. W 32 minucie gracze z Olsztynka ponowie stanęli przed szansą do wyrównania. Na szczęście dla elblążan Kacper Leszczyński wygrał pojedynek z Pawłem Szantarem, który próbował przelobować golkipera Concordii. W 45 minucie elblążanie mogli strzelić rywalom gola do szatni. Po kolejnym rzucie rożnym egzekwowanym przez Radosława Bukackiego, ponownie na bramkę strzelał Mateusz Szmydt, ale tym razem piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy Olimpia postawiła wszystko na jedną kartę i starała się zagrać atakiem pozycyjnym, ale nie była w stanie sforsować elbląskiej defensywy. Za to Concordia nie rezygnowała z poszukiwań kolejnych bramek. W 59 minucie strzał
    Radosława Bukackiego z rzutu wolnego w dobrym stylu wybronił na kornera Rafał Miara. Chwilę później musiał jednak skapitulować po raz drugi w tym meczu. Po dośrodkowaniu Bukackiego tym razem na listę strzelców wpisał się strzałem głową Szymon Drewek. W 63 minucie bramkarz z Olsztynka uchronił swój zespół przed utratą trzeciego gola, po tym jak obronił precyzyjne uderzenie Aleksa Łęckiego z pola karnego. Drugi gol podciął nieco skrzydła olsztyneckiemu zespołowi, natomiast elblążanie co chwila konstruowali groźne akcje. Tylko nieskuteczności zawodników Concordii rywale mogą zawdzięczać, że nie przegrywali różnicą 5 lub 6 bramek. Pomarańczowo-czarni przez cały mecz grali konsekwentnie swoją piłkę i to im się opłaciło. W 84 minucie losy spotkania rozstrzygnął Łukasz Kopka, który po świetnym podaniu od Jakuba Bojasa minął Rafała Miarę i trafił do pustej bramki.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze Concordii mogli świętować razem z grupą około 100 swoich kibiców drugi w historii Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W nagrodę oprócz samego trofeum elblążanie otrzymali czek na 40 tys. zł oraz przepustkę do centralnych rozgrywek Pucharu Polski.

Olimpia Olsztynek – Concordia Elbląg 0:3 (0:1)
    Bramki: 0:1 Mateusz Szmydt (7'), 0:2 Szymon Drewek (60' – asysta Bukacki), 0:3 Łukasz Kopka (84' – asysta Bojas)

Concordia: Kacper Leszczyński – Paweł Pelc (65' Rafał Maciążek), Tomasz Szawara, Radosław Bukacki (88' Hubert Piech), Łukasz Kopka (88' Jakub Rękawek), Bartosz Danowski, Szymon Drewek, Dominik Pawłowski (88' Norbert Nestorowicz), Mateusz Szmydt (87' Iwo Rudziński), Aleks Łęcki (78' Michał Błaszczyk), Jakub Bojas.

Olimpia: Rafał Miara – Paweł Górski, Mark Usovich, Jakub Skurski (46' Kacper Szumacher), Dawid Kowalczyk (82' Szymon Mierzejewski), Radosław Pisarkiewicz (86' Maciej Kiliś), Adam Malinowski, Paweł Szantar, Grzegorz Zdrada (88' Andrzej Gburczyk), Sylwester Pechta, Jan Wojciechowski.

Żółte kartki: Szantar (Olimpia), Kopka, Szawara, Danowski (Concordia)
    Sędziował: Damian Krumplewski (Mrągowo)