Dobra gra i sparingowe zwycięstwo z Polonią [ZDJĘCIA]

2023-02-08

W zaległym meczu sparingowym, Concordia pokonała na boisku przy ul. Skrzydlatej Polonię Lidzbark Warmiński 4:2. Było to siódme spotkanie kontrolne pomarańczowo-czarnych i trzecia wygrana. Dwa gole dla elbląskiego zespołu zdobył we wtorkowym pojedynku Mariusz Pelc, a po jednym Joao Augusto i Oskar Kottlenga. Łącznie w meczu testowanych było 5 zawodników.

Sparing z Polonią miał zostać rozegrany w sobotę, 4 lutego, jednak nie doszedł do skutku. Spotkanie przełożono na wtorek i tym razem odbyło się ono już bez żadnych przeszkód. W starciu z czwartoligowcem zagrało 19 graczy, z czego 5 to zawodnicy sprawdzani. Oprócz znanych już ze wcześniejszych gier testowanych zawodników, nową postacią był 19-letni bramkarz Krzysztof Jabłoński (ostatnio Błonianka Błonie). W spotkaniu wystąpił także 17-letni napastnik Oskar Bartosiński z zespołu juniorów Concordii.

Concordia szybko objęła prowadzenie. Już w 6 minucie Szymon Drewek dośrodkował w pole karne do Joao Augusto, a ten obrócił się z piłką i strzelił nie do obrony po długim rogu. Brazylijczyk miał jeszcze jedną wyborną okazję, by wpisać się na listę strzelców. W 19 minucie nie wykorzystał jednak rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką w „szesnastce”. Pomarańczowo-czarni przez pierwsze pół godziny stwarzali sobie okazję za okazją, ale razili nieskutecznością. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na nich w 34 minucie. Wówczas, po raz kolejny tej zimy, elblążanie stracili gola na 1:1 po stałym fragmencie gry. Do wyrównania doprowadził Piotr Karłowicz, który po wrzucie piłki z rzutu rożnego, z kilku metrów pokonał Szymona Matysiaka.

W przerwie w obu zespołach doszło do licznych zmian w składach. Na boisku zameldował się m.in. Mariusz Pelc, który już w 53 minucie dostał podanie od Szymona Drewka i ładnym strzałem wyprowadził swoją drużynę znów na prowadzenie. Goście nie odpuszczali i w 75 minucie niepilnowany w polu karnym Krystian Oleszko trafił na 2:2. Odpowiedź Concordii była błyskawiczna. Dwie minuty później kolejny ładny strzał z pola karnego oddał Mariusz Pelc i znów pomarańczowo-czarni prowadzili 3:2. Wynik pojedynku ustalił w 83 minucie Oskar Kottlenga, który wykończył podanie od Mariusza Pelca.

Pomimo mocnych przygotowań i dużych obciążeń treningowych, w sparingu z Polonią nasi zawodnicy wykazali dużą aktywność, zaangażowanie oraz pokazali efektywny i miły dla oka futbol. Bardzo cieszy mnie fakt, że wyciągamy wnioski z poprzednich gier oraz realizujemy aspekty ćwiczone na treningach. Wciąż mamy nad czym pracować, ale jesteśmy na dobrej drodze, aby być gotowym na rozpoczęcie startu rozgrywek ligowych – podsumował wtorkowy mecz trener Concordii Adrian Żurański.

Concordia Elbląg – Polonia Lidzbark Warmiński 4:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Joao Augusto (6' – asysta Drewek), 1:1 Piotr Karłowicz (34'), 2:1 Mariusz Pelc (53' – asysta Drewek), 2:2 Krystian Oleszko (75'), 3:2 Mariusz Pelc (77'), 4:2 Oskar Kottlenga (83' – asysta Pelc).

Concordia: Szymon Matysiak – Jakub Rękawek, Tomasz Szawara, Jędrzej Ponurko, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Mateusz Szmydt, Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano, Michał Góral.

Zagrali także: Krzysztof Jabłoński, Oskar Kottlenga, Mateusz Jońca, Mariusz Pelc, Maciej Kaczorowski, Michał Błaszczyk, Oskar Bartosiński, zawodnik testowany.

Kolejny mecz sparingowy Concordia rozegra w sobotę, 11 lutego. Rywalem Słoników będzie Sokół Ostróda. Pojedynek rozpocznie się o godz. 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie.