Dość milczenia! Piłkarze Concordii apelują do Prezydenta Elbląga [FILM]

  2021-08-26

  Przez wiele tygodni powstrzymywaliśmy się od głosu dla „dobra sprawy”, bo uważamy, że o takich tematach powinno się rozmawiać w zaciszu gabinetów. Niestety wobec ciągłego odwlekania przez urzędników podjęcia ważnej dla nas decyzji, nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu. W przeddzień kolejnego domowego meczu ligowego sytuacja się powtarza i nadal nie wiemy, czy będziemy mogli go rozegrać na własnym stadionie przy ul. Krakusa. W związku z tym, jako zawodnicy i sztab szkoleniowy zespołu seniorów Concordii, wystosowaliśmy do Prezydenta Elbląga list otwarty, w którym apelujemy do Pana Witolda Wróblewskiego o udostępnienie nam stadionu przy Krakusa do treningów i rozgrywania meczów ligowych. Do listu, który trafił również do mediów, załączamy film.

  Poniżej treść listu otwartego skierowanego do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz nagrany przez piłkarzy Concordii film.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Prezydent Miasta Elbląga
  Pan Witold Wróblewski  Szanowny Panie Prezydencie,

  zawodnicy i sztab szkoleniowy zespołu seniorów Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Concordia Elbląg, zwracają się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na trenowanie i rozgrywanie przez naszą drużynę meczów domowych w rozgrywkach IV ligi na stadionie przy ul. Krakusa.

  Obiekt ten od lat jest użytkowany przez nasz klub, w tym trenujące w naszej szkółce piłkarskiej dzieci i młodzież, a także drużynę seniorów, do której trafiają nasi wychowankowie oraz inni zawodnicy z Elbląga. Stadion przy Krakusa jest od wielu lat kojarzony z naszym klubem i bardzo chcielibyśmy, aby nadal tak było. Pozbawienie nas możliwości rozgrywania i trenowania przez drużynę seniorów Concordii na tym obiekcie, oznacza duże problemy organizacyjne i finansowe dla naszego klubu. Wówczas, jako gospodarz jesteśmy zmuszeni rozgrywać mecze na obcych obiektach poza Elblągiem, co może niekorzystnie wpłynąć na wizerunek miasta Elbląg, które słynie z wzorowego wspierania piłki nożnej na każdej z płaszczyzn.

  Jako zawodnicy i trenerzy Concordii żyjemy, pracujemy i identyfikujemy się z Elblągiem. To nasze miasto, które reprezentujemy na szczeblu ogólnopolskim (dotychczas w rozgrywkach III ligi) oraz obecnie na poziomie wojewódzkim (IV liga). Ponad 90% kadry drużyny seniorów Concordii na rundę jesienną stanowią zawodnicy urodzeni w Elblągu lub w najbliższej jego okolicy. To w zdecydowanej większości wychowankowie dwóch elbląskich klubów Concordii i Olimpii, którzy po ukończeniu wieku juniora pozostali w Elblągu, by nadal reprezentować nasze miasto. W długoletnich planach naszego klubu jest włączanie do kadry pierwszej drużyny coraz większej liczby naszych wychowanków. Chcemy, aby był to klub składający się w większości z elblążan, którzy oddadzą serce za swoje miasto i drużynę.

  Dlatego jeszcze raz apelujemy do Pana Prezydenta o wyrażenie zgody na rozgrywanie meczów i odbywanie treningów na obiekcie przy ul. Krakusa. Nie oczekujemy żadnego wsparcia finansowego od władz miasta dla naszego klubu. Jedyne o co prosimy, to udostępnienie nam stadionu, aby na nim, przed własną publicznością, naszymi rodzinami i przyjaciółmi rozgrywać swoje mecze.

  Jako zespół mamy ambicje powrotu do III ligi, gdzie jeszcze szerzej będziemy promować nasze miasto. Przed nami także bardzo ważny mecz w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Jako zwycięzca tych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, 22 września jako gospodarz będziemy reprezentować Elbląg na poziomie centralnym „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Na tym etapie rozgrywek zmierzymy się z Unią Skierniewice. Jeśli wygramy, mamy wielkie nadzieje, że w kolejnej rundzie trafimy na którąś z drużyn z Ekstraklasy np. Legię Warszawa, Wisłę Kraków lub Lech Poznań, które przyjechałyby do naszego miasta, by zmierzyć się z naszym zespołem. Byłaby to wielka gratka dla elbląskich kibiców i bardzo duża reklama dla Elbląga w całym kraju. Nie chcemy nawet myśleć, co by było, gdybyśmy tak utytułowane kluby polskiej piłki mieli gościć poza Elblągiem.

  Panie Prezydencie prosimy o zrozumienie naszej sytuacji i wyrażenie pozytywnej dla nas decyzji. Najbliższy mecz ligowy w roli gospodarza rozegramy już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia. Czasu jest więc bardzo mało, a my nadal nie wiemy na czym stoimy. Liczymy na Pana dobrą wolę.


   

  1ITS Jeziorak Iława1128
  2MMKS Concordia Elbląg1123
  3MKS Kaczkan Huragan Morąg1121
  4GKS Pisa Barczewo1120
  5KKS Granica Kętrzyn1119
  6MKS Polonia Lidzbark Warmiński1117
  7MLKS Motor Lubawa1117
  8MKS Mrągowia Mrągowo1115
  9MKS Mazur Ełk1115
  10ZKS Olimpia II Elbląg1114
  11DKS Dobre Miasto1114
  12GKS Polonia Iłowo1113
  13MKS Zatoka Braniewo1111
  14MKS Błękitni Orneta1110
  15LKS Błękitni Pasym117
  16MKS Korsze117

  OSTATNI MECZ

  Jeziorak Iława

  1:1

  Concordia Elbląg

  Bramki: Jeziorak Iława

  Michał Kwiatkowski (42')

  Bramki: Concordia Elbląg

  Mateusz Szmydt (16')

  Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
  ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99
  e-mail: a.concordia@wp.pl

  Biuro klubu otwarte
  wt. 14-17, czw. 14-17
  dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

  NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
  PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

  do góry strony