Drugi remis w szóstym sparingu [ZDJĘCIA]

2023-02-05

Szósty mecz sparingowy mają za sobą piłkarze Concordii. W sobotę (4 lutego) zespół trenera Adriana Żurańskiego zmierzył się na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk. Pomarańczowo-czarni po pierwszej połowie przegrywali 0:1, ale na początku drugiej części, w ciągu zaledwie dwóch minut, odrobili straty po golach Joao Augusto i Mariusza Pelca. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 2:2, po tym jak gospodarze zdołali wyrównać z rzutu wolnego w 70 minucie. Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, przy padającym momentami obficie śniegu. Mimo to pomarańczowo-czarni zaliczyli kolejną solidną jednostkę treningową, która zakończyła czwarty tydzień przygotowań do rundy wiosennej.

Pierwotnie Concordia miała rozegrać w sobotę dwa sparingi. Na boisku przy ul. Skrzydlatej rywalami mieli być dwaj czwartoligowcy: Polonia Lidzbark Warmiński i Jaguar Gdańsk. Oba spotkania w Elblągu nie doszły do skutku, ze względu na warunki atmosferyczne oraz problemy techniczne z jedną z bramek na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W zastępstwie ustalono, że sparing z Polonią odbędzie się w najbliższy wtorek, a pojedynek z Jaguarem przeniesiono do Gdańska.

W meczu przeciwko Jaguarowi trener
    Adrian Żurański miał do dyspozycji 17 zawodników. Z różnych przyczyn nie zagrali: Radosław Bukacki (przeziębienie), Michał Góral (problem mięśniowy), Maciej Woźniak (dostał dzień wolny) oraz Aleks Łęcki (wciąż trenuje indywidualnie po kontuzji). Do Gdańska nie pojechał także Norbert Nestorowicz, który prawdopodobnie zostanie wypożyczony do Polonii Pasłęk.

Dobrą wiadomością jest za to powrót do zespołu
    Szymona Matysiaka, który zakończył testy w Świcie Skolwin i zagrał ostatnie pół godziny meczu z Jaguarem. Od początku tego spotkania elbląskiej bramki bronił, sprawdzany już wcześniej, 17-letni Mateusz Uzarek (Lech Poznań U19). Oprócz niego testowano jeszcze 5 zawodników. Kolejny raz okazję do pokazania się otrzymali: Jędrzej Ponurko, Oskar Kottlenga, Mateusz Jońca oraz Diego Belim. Nowym zawodnikiem w tym gronie był 20-letni pomocnik Radosław Nowicki (ostatnio Wieczysta Kraków).

Sobotni sparing rozpoczął się bardzo źle dla pomarańczowo-czarnych. Już w 3 minucie Jaguar wykonywał rzut rożny, a obrońców i bramkarza zaskoczył strzałem głową
    Marcin Pietrowski. W pierwszej części, elbląski zespół raził nieporadnością oraz brakiem skuteczności. Z pewnością gry Słonikom nie ułatwiał silny wiatr i intensywnie padający momentami śnieg, który szybko pokrył nawierzchnię boiska. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w tej części spotkania Joao Augusto, ale jego strzał z trudem odbił na rzut rożny bramkarz gospodarzy. Miejscowi też mieli swoje okazje, trafiając m.in. w słupek elbląskiej bramki.

W drugiej połowie elblążanie zaprezentowali zdecydowanie lepszy futbol. Między 49 a 50 minutą błyskawicznie odrobili straty. Najpierw
    Joao Augusto wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką, a chwilę później Mariusz Pelc głową dobił odbitą przez bramkarza piłkę po strzale Joao Augusto. Słoniki jeszcze kilkukrotnie miały okazję by podwyższyć prowadzenie, ale brakowało im szczęścia. Nieskuteczność pod bramką zemściła się na Concordii. W 70 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Klaudiusz Filas i mecz zakończył się remisem 2:2.

Dotychczasowy bilans zimowych sparingów Concordii to: dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki.

Jaguar Gdańsk – Concordia Elbląg 2:2 (1:0)
    Bramki: 1:0 Marcin Pietrowski (3'), 1:1 Joao Augusto (49'-k.), 1:2 Mariusz Pelc (50'), 2:2 Klaudiusz Filas (70').

Concordia: Mateusz Uzarek – Jakub Rękawek, Tomasz Szawara, Jędrzej Ponurko, Szymon Drewek, Oskar Kottlenga, Mateusz Szmydt, Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano, Mariusz Pelc.

Zagrali także: Szymon Matysiak, Mateusz Jońca, Diego Belim, Maciej Kaczorowski, Michał Błaszczyk, Radosław Nowicki.

Kolejny mecz sparingowy Concordia rozegra we wtorek, 7 lutego. Rywalem Słoników będzie Polonia Lidzbark Warmiński. Pojedynek planowany jest o godz. 18:30 na obiekcie przy ul. Skrzydlatej.