
Zespół młodzika Concordii składający się głównie z rocznika 2011, zajął drugie miejsce wśród 16 drużyn z całej Polski, na dużym, prestiżowym turnieju ORLEN Junior Cup w Gdańsku. Podopieczni trenerów Łukasza Budziwojskiego i Adriana Tytka, doszli aż do finału imprezy, w którym lepszy okazał się Jaguar Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem turnieju, który odbył się na byłym stadionie Lechii przy ul. Traugutta, została Wiktoria Świercz z Concordii.
ORLEN Junior Cup (wcześniej LOTOS Junior Cup) to coroczny, organizowany w kategorii U-12 turniej, w którym uczestniczą drużyny trenujące w ośrodkach „Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM”. W tegorocznej, jubileuszowej, dziesiątej już edycji udział wzięło 16 zespołów, które reprezentowały ośrodki z: Białegostoku, Bytowa, Chojnic, Czechowic-Dziedzic, Elbląga, Gdańska, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego, Grajewa, Oleśnicy, Kartuz, Szczecina, Włocławka oraz Ustki.
Elbląg na tym dużym i ważnym piłkarskim wydarzeniu, reprezentowała drużyna młodzika Concordii z rocznika 2011 (występują w niej także chłopcy z rocznika 2012 oraz dziewczynka z rocznika 2010). Pomarańczowo-czarni prowadzeni przez trenerów Łukasza Budziwojskiego i Adriana Tytka, najpierw walczyli w jednej z trzech grup, w której rywalizowali z zespołami z Włocławka, Grajewa, Czechowic-Dziedzic i Gdańska (dziewczyny). Słoniki poradziły sobie bardzo dobrze i awansowały do fazy pucharowej, gdzie zaszły aż do finału turnieju. W meczu o pierwsze miejsce Concordia musiała uznać wyższość Jaguara Gdańsk, przegrywając 0:1. Tym samym nasz zespół uplasował się na drugim miejscu w gronie 16 drużyn.
Warto dodać, że dla Concordii jest to już piąte wywalczone podium w dziesięcioletniej historii turnieju. Poprzednio pomarańczowo-czarni trzykrotnie zajmowali drugie miejsce w latach 2016, 2017 i 2019, a raz trzecie miejsce w 2021 roku.
Podczas ceremonii zakończenia X Finału ORLEN Junior Cup zostały rozdane również wyróżnienia indywidualne. Jedna z nich dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła do naszej piłkarki Wiktorii Świercz.
Skład Concordii: Aleksander Sinica - Tomasz Bętlewski, Wiktoria Świercz, Stanisław Krypel, Franciszek Żuromski, Franciszek Karolewicz, Aleksander Żuk, Piotr Zieliński, Maciej Karpiński, Oskar Bachewicz, Tomasz Sienkiewicz, Sebastian Andryszczyk.
Trenerzy: Łukasz Budziwojski, Adrian Tytek.
Czołowa ósemka turnieju ORLEN Junior Cup 2023
1. Gdańsk (Jaguar Gdańsk)
2. Elbląg (Concordia Elbląg)
3. Malbork (Pomezania Malbork)
4. Grajewo (Warmia Grajewo)
5. Oleśnica (Pogoń Oleśnica)
6. Gdańsk Ladies (AP ORLEN Gdańsk)
7. Ustka (Jantar Ustka)
8. Nowy Dwór Gdański (Żuławy Nowy Dwór Gdański)
Wiktoria Świercz z nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju
Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z ORLENEM”
Superscore IV liga (2025/26)
1 | MLKS Znicz Biała Piska | 30 | 67 |
2 | MKS Start Nidzica | 30 | 65 |
3 | BKS Tęcza Biskupiec | 30 | 61 |
4 | Rominta Gołdap | 30 | 56 |
5 | OKS Sokół Ostróda | 30 | 49 |
6 | DKS Dobre Miasto | 30 | 48 |
7 | MMKS Concordia Elbląg | 30 | 47 |
8 | MKS Mrągowia Mrągowo | 30 | 45 |
9 | Granica Kętrzyn | 30 | 43 |
10 | GKS Mamry Giżycko | 30 | 42 |
11 | ZKS Olimpia II Elbląg | 30 | 32 |
12 | Pisa Primavera Barczewo | 30 | 31 |
13 | Mazur Ełk | 30 | 30 |
14 | Jeziorak Iława | 30 | 20 |
15 | MKS Olimpia Olsztynek | 30 | 16 |
16 | Stomil II Olsztyn SA | 30 | 16 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
13-14 miejsce - baraże o utrzymanie
16-15 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej
Jeziorak Iława
Concordia Elbląg
Bukacki 51' k.
Wieliczko 53', 67' k.
-
Imaiida 52'
Stanikowski 57'
Sedlewski 69'
Cresovia Górowo Iławieckie
I runda
Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Wojewódzki Puchar Polski
27.07 15:00