Emocjonujący mecz w Ełku. Juniorzy młodsi tylko zremisowali z Roną

2019-05-07

Od wyjazdowego remisu 2:2 z Roną 03 Ełk, rozpoczęli wiosenną rundę rewanżową w Ekstraklasie juniorzy młodsi Concordii. Osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników (Dawid Spychalski, Jakub Rękawek, Szymon Ratajczyk) pomarańczowo-czarni, do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie po bramkach Wiktora Kaczorowskiego i Huberta Dąbrowskiego zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Niestety gospodarze na trzy minuty przed końcem meczu wyrównali i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Mecz w Ełku dostarczył nam bardzo dużo emocji. Zaczęło się od koncertu kilku niewykorzystanych okazji z naszej strony i bramki z "niczego" do gospodarzy. Później gol wyrównujący oraz bramka na 2:1 i praktycznie na zakończenie meczu tracimy bramkę, której nie powinniśmy stracić. Jesteśmy sobie sami winni, że w Ełku zdobyliśmy tylko punkt! - podsumował mecz z Roną trener juniorów młodszych Concordii Krzysztof Machiński.

Rona 03 Ełk – Concordia Elbląg 2:2 (1:0)
    Bramki: 1:0 Sylwester Perkowski (15'), 1:1 Wiktor Kaczorowski (68'), 1:2 Hubert Dąbrowski (83'), 2:2 Bartosz Pieńczykowski (87').

Concordia: Przemysław Zieliński – Hubert Piech, Michał Błaszczyk, Kacper Fedyna, Kacper Trochowski (60' Sebastian Wojnowski), Hubert Dąbrowski, Szymon Drewek, Iwo Rudziński, Wiktor Kaczorowski, Czesław Raburski (63' Olaf Fercho), Karol Siwiak.

Pozostałe wyniki 8 kolejki Ekstraklasy juniora młodszego: Warmia Olsztyn – Naki II Olsztyn 9:1, Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 1:2, Olimpia I Elbląg – Stomil Olsztyn 12:0.

Po ośmiu kolejkach pomarańczowo-czarni z 16 punktami nadal zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera Olimpia I Elbląg osiem „oczek”. W 9 kolejce juniorzy Concordii zmierzą się u siebie z Warmią Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę (12 maja) o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Krakusa.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”