Forma rośnie. Zwycięstwo nad Bałtykiem po dobrej grze [GOL Z MECZU]

2021-02-13
    Zwycięską bramkę w sparingu z Bałtykiem zdobył Mariusz Pelc fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Na niecały miesiąc przed pierwszym ligowym pojedynkiem, zespół Concordii rozegrał swój piąty sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Pomarańczowo-czarni zanotowali w sobotę (13 lutego) czwarte zwycięstwo pokonując w Gdyni trzecioligowy Bałtyk 1:0. Zwycięską bramkę dla elblążan zdobył na początku drugiej połowy Mariusz Pelc.

Słoniki do Gdyni udały się w niemal optymalnym zestawieniu, jedynie bez kontuzjowanego od dłuższego czasu Dominika Pawłowskiego, ale za to z wracającym do treningów Pawłem Pelcem. Tym razem w sobotnim sparingu trener Krzysztof Machiński przyglądał się grze czwórce zawodników testowanych. Dwóch z nich: bramkarz Michał Nowak (ostatnio AKS Strzegom) i napastnik Daniel Jatczak (Górnik Konin), rozegrało już kolejny mecz w pomarańczowo-czarnych barwach. Nowymi twarzami byli natomiast 19-letni napastnik Krystian Mikołajewski (Pogoń Siedlce) oraz 22-letni obrońca z Dominikany Frank De La Mota (Leixoes, Portugalia).

Dla Concordii sobotni mecz był piątą grą kontrolną, z kolei dla Bałtyku czwartą. Gdynianie w poprzednich trzech pojedynkach mierzyli się wyłącznie z drugoligowcami notując porażkę z Sokołem Ostróda 1:3 oraz dwa zwycięstwa: 1:0 z Olimpia w Elblągu oraz 5:2 z Bytovią Bytów.

Całe spotkanie, które rozegrano na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni, było wyrównanym widowiskiem. W pierwszej części obie drużyny nie stworzyły sobie żadnych stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola. Mecz ożywił się za to w drugiej części. Jedyna, jak się później okazało, bramka padła w 54 minucie. Piłkę w środku boiska przejął Mateusz Szmydt, po czym odegrał ją na prawe skrzydło do Łukasza Kopki. Pomocnik Concordii z wysokości narożnika pola karnego dośrodkował idealnie na głowę Mariusza Pelca, który z strzałem z szóstego metra zmieścił futbolówkę w bramce. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć. W 58 minucie w zamieszaniu podbramkowym, strzał Sebastiana Bartlewskiego wybił sprzed linii bramkowej Hubert Piech. Trzy minuty później gdyński zespół miał kolejną idealną okazję do wyrównania. Po faulu Huberta Piecha na Gracjanie Szpucha, Bałtyk wykonywał rzut karny. Przed szansą stanął ponownie Sebastian Bartlewski, ale tym razem jego uderzenie z jedenastu metrów wybronił Michał Nowak.

Mimo naporu gospodarzy, wynik do ostatnich minut nie uległ już zmianie i czwarte sparingowe zwycięstwo pomarańczowo-czarnych stało się faktem. Po dobrym, choć przegranym meczu z Elaną w Toruniu, Concordia znów zaprezentowała ciekawy i skuteczny futbol. Wyraźnie widać, że forma elblążan zaczyna zwyżkować, a praca, jaką od początku okresu przygotowawczego wykonują z zawodnikami trenerzy
    Krzysztof Machiński i Bartłomiej Florek, powoli zaczyna przynosić efekty.

Bałtyk Gdynia – Concordia Elbląg 0:1 (0:0)
    Bramka: Mariusz Pelc (54' – asysta Kopka)

Concordia: Michał Nowak – Tomasz Szawara, Rafał Maciążek, Hubert Piech, Szymon Drewek, Radosław Bukacki, Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt, Aleks Łęcki, Jakub Bojas, Mariusz Pelc.

Zagrali także: Bartosz Danowski, Iwo Rudziński, Michał Błaszczyk, Paweł Pelc, Daniel Jatczak, Kamil Mikołajewski, Frank De La Mota.

W swoim szóstym sparingu Concordia zmierzy się z ligowym rywalem GKS Wikielec. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, 24 lutego, prawdopodobnie w Elblągu.