GKS zrewanżował się Concordii za wiosenną porażkę w pucharze

2024-06-08

Wyjazdową porażką w Wikielcu zakończył się ostatni mecz Concordii w III lidze. Sobotni pojedynek nie miał już większego znaczenia dla Słoników w kontekście poprawy ich sytuacji w tabeli, stąd szansę występu otrzymali w większości młodzieżowcy. Pomarańczowo-czarni sezon 2023/2024 ukończyli na 16 miejscu i po dwóch sezonach żegnają się z tymi rozgrywkami.

Przed 34 kolejką losy Concordii były już z góry przesądzone. Słoniki nie miały już żadnych szans na utrzymanie, dlatego priorytetem dla nich był finałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski, który czeka ich za dwa tygodnie. Z kolei rywal z Wikielca, aby mieć pewność pozostania w III lidze musiał zapunktować w tym spotkaniu.

Trener Marcin Szweda do Wikielca zabrał praktycznie młodzieżowy skład. Wyjątkami byli tu: Gracjan Szpucha (zagrał cały mecz), a także Radosław Bukacki i Szymon Drewek, którzy zameldowali się na murawie od początku drugiej połowy. Poza nimi szansę zdobycia doświadczenia w seniorskiej piłce oraz kolejnych minut w III lidze, otrzymali wyróżniający się gracze z zespołu juniorów (roczniki 2007 i 2008) oraz ich starsi koledzy z roczników 2005 i 2006.

W pierwszej części meczu, mimo sporej przewagi gospodarzy, padły tylko dwa gole (po rzucie rożnym i kontrze). Jest to zasługą dobrze spisującej się elbląskiej defensywy oraz bramkarza Adriana Jasienieckiego, który wybronił kilka groźnych strzałów rywala. W drugiej połowie GKS mocniej przycisnął pomarańczowo-czarnych i przede wszystkim poprawił skuteczność, czego efektem były kolejne trafienia i okazałe zwycięstwo, które bez potrzeby oglądania się na wyniki z innych stadionów, zapewniły GKS-owi utrzymanie i awans na 11 miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego zrewanżowali się również Concordii za kwietniową porażkę 1:3 w Elblągu w 1/4 finału WPP.

GKS Wikielec – Concordia Elbląg 7:0 (2:0)
    Bramki: 1:0 Hubert Otręba (17'), 2:0 Uladzislau Krasouski (36'), 3:0 Mateusz Jajkowski (47'), 4:0 Dawid Kalisz (54'), 5:0 Raiviss Kirss (67'), 6:0 Michał Jankowski (72'-k.), 7:0 Hubert Otręba (81')

Concordia: Adrian Jasieniecki – Mikołaj Doniecki, Gracjan Szpucha, Denis van Ieperen (46' Paweł Nowak), Adam Kopczak (65' Mateusz Prusik), Oliwier Tytek, Szymon Maćkowski, Hubert Fercho (46' Radosław Bukacki), Dawid Czerniec (46' Szymon Drewek), Grzegorz Grochocki, Dominik Chwoszcz.

GKS: Michał Leszczyński – Uladzislau Krasouski, Piotr Kacperek (71' Eryk Filipczyk), Mateusz Jajkowski (71' Mateusz Jackowski), Raiviss Kirss, Mateusz Szmydt, Kacper Kondracki (71' Jakub Bojar), Hubert Otręba, Michał Jankowski, Bartosz Dąbrowski, Dawid Kalisz (55' Mateusz Sobotka).

Sędziował: Damian Krumplewski (Mrągowo)
    Żółta kartka: Szpucha (Concordia)

Przed Concordią jeszcze jeden mecz w tym sezonie. Za dwa tygodnie, w sobotę (22 czerwca) Słoniki zmierzą się w finale Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski z czwartoligową Tęczą Biskupiec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie.