Krzysztof Machiński: Dzięki tej wygranej wracamy do gry

2021-10-25

W sobotnim meczu 12 kolejki forBET IV ligi piłkarze Concordii wywalczyli komplet punktów na trudnym terenie w Dobrym Mieście, pokonując miejscowy DKS 3:1. Elblążanie po pierwszej połowie przegrywali z gospodarzami, ale w drugiej zagrali koncertowo i wygrywając zbliżyli się w tabeli do lidera na dwa punkty różnicy. Jak spotkanie z DKS-em ocenił trener Krzysztof Machiński? Zachęcamy do przeczytania pełnej wypowiedzi szkoleniowca pomarańczowo-czarnych.

W sobotnim meczu mieliśmy trudne warunki. Przeciwnik schowany był za podwójną gardą i liczył na stałe fragmenty oraz kontry. Niestety po jednym z rzutów rożnych straciliśmy bramkę, która nie powinna się nam przydarzyć. Ktoś odpuścił krycie indywidualne i po zbitej piłce przegrywaliśmy. W pierwszej połowie przeważaliśmy i byliśmy lepsi, ale sytuacji klarownych sobie nie stworzyliśmy. Mieliśmy problemy z pressingiem i zapomnieliśmy, jak się poruszać w tym elemencie. W przerwie, w szatni padło kilka męskich słów i w drugiej połowie zagraliśmy z większym animuszem. Drużyna zafunkcjonowała tak jak trzeba. Odbieraliśmy piłki, tworzyliśmy sobie sytuacje jedna za drugą i tylko kwestią czasu było, kiedy strzelimy pierwszą bramkę. Po jej zdobyciu rywal rozsypał się i dopełniliśmy tego, co chcieliśmy zdobywając kolejne dwa gole. Cieszymy się z tego, że zdobyliśmy 3 punkty na ciężkim terenie i zmniejszyliśmy punktową stratę do lidera. Wracamy do gry i czekamy na kolejne spotkanie – podsumował mecz w Dobrym Mieście trener Krzysztof Machiński.