Łatwe trzy punkty Concordii. Słoniki rozbiły na Krakusa Tęczę Miłomłyn [SKRÓT MECZU]

2019-04-27

Przekonywującym zwycięstwem Concordii nad przedostatnią w tabeli Tęczą Miłomłyn, zakończył się sobotni mecz 22 kolejki forBET IV ligi. Pomarańczowo-czarni byli w sobotę na Krakusa bezlitośni dla broniącego się przed spadkiem rywala. Choć do przerwy gospodarze prowadzili tylko jednym golem, to w drugiej połowie zaprezentowali swoim kibicom strzelecki festiwal, który zakończył golem w 90 minucie Łukasz Nadolny. Obok grającego trenera Słoników, na listę strzelców wpisali się także: Mariusz Pelc (2 bramki), Adam Duda (2) i Radosław Bukacki.

Trener Concordii, w odróżnieniu od ostatniego meczu ligowego z Czarnymi Olecko, wprowadził w wyjściowej jedenastce na sobotnie spotkanie sporo zmian. W bramce od pierwszej minuty zagrał Mateusz Złotogórski, a w obronie Mateusz Kuczyński (zastąpił pauzującego za kartki Edila). Szansę gry od początku meczu dostali także zawodnicy, który wiosną grali głównie wchodząc z ławki, a więc Dawid Załucki i Mariusz Pelc (ten drugi zajął miejsce Adama Dudy).

Mimo wielu roszad w składzie, Concordia od pierwszego gwizdka zdominowała rywala, który skupił się przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów. Nie ma się jednak co dziwić takiej taktyce gości, którzy do Elbląga przyjechali zaledwie w 12 osobowym składzie. Niestety w pierwszych kilkudziesięciu minutach pomarańczowo-czarni swojej przewagi nie potrafili przekuć na bramki. Bliski wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie był w 17 minucie
    Patryk Malanowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Tęczy. W 31 minucie powinno być 1:0. Radosław Bukacki zabrał obrońcy gości piłkę w polu karnym, po czym wystawił ją na szósty metr do Patryka Malanowskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza trafił piłką wprost w niego. Odbita przez golkipera Tęczy Macieja Pietkiewicza futbolówka trafiła jeszcze w poprzeczkę i spadła wprost pod nogi Mariusz Pelca i Malana, którzy przeszkodzili sobie w oddaniu celnego strzału. Co nie udało się napastnikom Concordii wyszło Radosławowi Bukackiemu, który po podaniu Patryka Malanowskiego strzałem z pierwszej piłki pokonał Macieja Pietkiewicza. Po pierwszej połowie Słoniki prowadziły więc tylko jednym trafieniem.

W przerwie szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko
    Michała Lewandowskiego i Adama Dudę. Drugą połowę gospodarze zaczęli od bardzo mocnego uderzenia z dystansu pierwszego z wymienionych zawodników. Strzał zdołał jednak odbić przed siebie bramkarz Tęczy. W tej części meczu praktycznie co chwila trwał obstrzał bramki gości. Dwukrotnie strzały głową Mariusz Pelca i Radosława Bukackiego w dobrym stylu wybronił Maciej Pietkiewicz. W 53 minucie w końcu piłka znalazła drogę do bramki Tęczy. W pole karne dogrywał Dominik Pawłowski, a Mariusz Pelc uderzeniem kolanem wbił futbolówkę do siatki. Trzy minuty później Radosław Bukacki podał do nieobstawionego w polu karnym Mariusza Pelca, a ten zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Po kolejnych pięciu minutach było już 4:0. Dominik Pawłowski podał do Adama Dudy, który pięknym strzałem niemal z linii końcowej boiska przelobował bramkarza. Ten sam zawodnik, po mierzonym dośrodkowaniu Radosława Lenarta i idealnym strzałem głową tuż przy słupku, podwyższył prowadzenie Concordii do pięciu trafień. W 73 minucie świetną okazję do wpisania się na listę strzelców miał wprowadzony kilka minut wcześniej Sebastian Tomczuk, ale będąc w polu karnym z kilku metrów strzelił nad poprzeczką. W 88 minucie na boisku pojawił się grający trener Concordii Łukasz Nadolny, który w swoim pierwszym kontakcie z piłką strzelił gola, ustanawiając tym samym wynik meczu na 6:0.

Concordia Elbląg – Tęcza Miłomłyn 6:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Radosław Bukacki (37' – asysta Malanowski), 2:0 Mariusz Pelc (53' – asysta Pawłowski), 3:0 Mariusz Pelc (56' – asysta Bukacki), 4:0 Adam Duda (61' – asysta Pawłowski), 5:0 Adam Duda (66' – asysta Lenart), 6:0 Łukasz Nadolny (90')

Concordia: Mateusz Złotogórski – Marcin Kuczyński, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz, Radosław Bukacki, Dawid Załucki (59' Szymon Drewek), Adam Skierkowski (46' Michał Lewandowski), Dominik Pawłowski (67' Sebastian Tomczuk), Radosław Lenart (88' Łukasz Nadolny), Patryk Malanowski (46' Adam Duda), Mariusz Pelc.

Tęcza: Maciej Pietkiewicz – Maksym Vidlatskyi, Marcin Jakubowski (72' Denis Staroń), Adrian Leśnicki, Dominik Bera, Adam Koszewski, Paweł Dębski, Bartłomiej Klonowski, Michał Kraszewski, Wojciech Domeracki, Jarosław Koszewski.

Sędziował: Paweł Wyszczelski (Olsztyn)
    Żółta kartka: Leśnicki (Tęcza)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się na wyjeździe z Unią Susz. Spotkanie, które pierwotnie planowane było na 4 maja, odbędzie się już w najbliższą środę, 1 maja o godz. 15:00 w Suszu.