Najważniejsze są trzy punkty

2016-05-04

W meczu 28 kolejki Concordia Elbląg, po przeciętnym meczu, pokonała na własnym boisku Start Działdowo 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 88 minucie Patryk Burzyński.

To było jedno z tych spotkań, które należało wygrać, a w których zwycięstwo wcale łatwo nie przyszło. I mimo, że obie drużyny dzieli w tabeli kilka miejsc, to na boisku różnicy widać nie było. Start, który nie ma już szans na utrzymanie w III lidze, zagrał z pełnym zaangażowaniem i był bliski wywiezienia punktu z Elbląga. Ostatecznie niespodzianki nie było, a wygrana pozwoliła Concordii wykonać kolejny krok w stronę utrzymania.

Wracając jednak do samych wydarzeń na boisku, to pomarańczowo-czarni dobrze rozpoczęli spotkanie. W ich szeregach tradycyjnie widoczny był Martin Strach, a w środku pola dowodził Patryk Burzyński. Dobrze radził sobie także debiutant Jakub Komuniewski, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz o ligowe punkty. Wcześniej, junior młodszy Concordii, zagrał jedynie w pojedynku Pucharu Polski z Olimpią Elbląg. Podobnie zresztą jak Patryk Juchniewicz, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego od początku wtorkowej rywalizacji ruszyli do ataków. Dwie pierwsze akcje powinny im przynieść prowadzenie, ale dwukrotnie na posterunku był bramkarz gości, który najpierw obronił strzał Patryka Burzyńskiego, a chwilę później uderzenie Krzysztofa Niburskiego. Jednak im dłużej trwała pierwsza połowa, tym groźnych akcji było coraz mniej.

Także po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Stroną dominującą była Concordia, ale ich ataki kończyły się na solidnie grającej tego dnia defensywie Startu. Nie pomógł nawet fakt, że od 61 min. gospodarze grali w przewadze, po tym jak drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w 88 minucie gospodarze przeprowadzili akcję bramkową. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Bernard Powszuk, a uderzenie Patryka Burzyńskiego okazało się na tyle precyzyjne, że piłka wylądowała w bramce. Więcej goli kibice już nie oglądali i mecz zakończył się skromną wygraną Concordii.

Concordia Elbląg - Start Działdowo 1:0 (0:0)
    1:0 - Burzyński (88.)
    Concordia: Wichman - Kiełtyka (93. Juchniewicz), Komuniewski, Niburski, Lewandowski, Powszuk, Szymanowski, Burzyński, Styś (57. Miecznik), Essomba (67. Wojciechowski), Strach.
    Start: Wiśniewski - Ogrodowczyk (79. Bąbalicki), Hartman, Piórek, Zasadzki, Jasiak, Hartman, Szymański, Zdyb (70. Zdyb), Wółkiewicz, Gadomski.