Niespodzianka na Krakusa. Concordia pokonała wicelidera! [SKRÓT MECZU]

2019-09-14
    Zwycięską bramkę dla Concordii zdobył Adam Duda fot. Ryszard Biel / info.elblag.pl

Mało kto przed sobotnim spotkaniem obstawiałby, że Concordia zdobędzie w meczu z wiceliderem chociażby punkt. Ku zaskoczeniu wielu niedowiarków pomarańczowo-czarni zgarnęli pełną pulę pokonując u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Jedyną bramkę w tym pojedynku zdobył Adam Duda, który wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką. Tym samym stadion na Krakusa nadal pozostaje niezdobytą twierdzą elbląskiego zespołu.

Concordia do meczu ze Świtem przystąpiła niemal w optymalnym składzie. W kadrze meczowej zabrakło jedynie chorych Radosława Lenarta i Piotra Goljasza, a także kontuzjowanego od dłuższego czasu Mariusza Pelca.

Pierwszy kwadrans sobotniego spotkania był dość wyrównany, ale żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Dopiero w 15 minucie goście przeprowadzili szybką akcję, którą uderzeniem z 16 metra zakończył
    Arkadiusz Ciach. Na szczęście dla elblążan na posterunku był Paweł Łakota, który odbił mocny strzał rywala. Pięć minut później pomarańczowo-czarni wywalczyli rzut karny, po tym jak dośrodkowaną przez Adama Dudę piłkę, zagrał ręką w polu karnym Kamil Tlaga. Jedenastkę na gola zamienił Adam Duda, po którego strzale futbolówka odbiła się od słupka okienka bramki i wpadła do siatki. Dla „Dudiego”, który po kontuzji strzela jak na zawołanie, było to szóste w tym tygodniu trafienie dla Concordii (5 goli zdobył także w środowym meczu pucharowym w Barczewie).

Po zdobyciu gola Słoniki cofnęły się do obrony, a goście z minuty na minutę coraz groźniej atakowali. W 24 minucie podczas jednej akcji w ciągu kilkunastu sekund gracze Świtu oddali aż cztery strzały, które odbijali na spółkę obrońcy i golkiper Concordii. W 42 minucie nowodworzanie zmarnowali stuprocentową okazję do wyrównania.
    Mateusz Kwiatkowski zagrał nad obrońcami do wbiegającego w pole karne Bartosza Michalika, a ten w idealnej pozycji z 9 metra posłał piłkę nad poprzeczką. W 45 minucie strzał szarżującego w polu karnym Bartosza Michalika obronił Paweł Łakota. Gospodarze wytrzymali napór Świtu w końcówce pierwszej połowy i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Świt nadal dążył do wyrównania, ale dobrze zorganizowana defensywa gospodarzy nie dawała zbyt wielu okazji do zdobycia gola przez przyjezdnych. Pierwszą świetną sytuację nowodworzanie stworzyli sobie dopiero w 62 minucie, gdy silny strzał Kamila Tlagi sparował końcówkami palców nad poprzeczkę Paweł Łakota. Concordia odpowiedziała chwilę później serią ładnych podań zakończonych strzałem Rafała Lisieckiego, z którym jednak bez większych problemów poradził sobie bramkarz gości. Elblążanie skutecznie się bronili i nie pozwalali na zbyt wiele przeciwnikom. Przy odrobienie szczęścia w doliczonym czasie meczu Słoniki powinny zadać decydujący cios i prowadzić 2:0. Niestety, mimo szybkiej kontry i przewagi czterech na trzech, Rafał Lisiecki zamiast podawać zdecydował się na strzał, który wybronił Błażej Niezgoda. Tym samym mecz zakończył się skromnym zwycięstwem pomarańczowo-czarnych, którzy sprawili sporą niespodziankę, pokonując na własnym terenie wicelidera i jednego z kandydatów do awansu.

Concordia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
    Bramka: Adam Duda (20'-k.)

Concordia: Paweł Łakota – Rafał Maciążek, Tomasz Szawara, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Paweł Pelc (58' Adam Skierkowski), Damian Kozak (78' Cyprian Maciejewski), Dominik Pawłowski (90' Bartosz Danowski), Sebastian Tomczuk, Rafał Lisiecki, Adam Duda (89' Konrad Wira).

Świt: Błażej Niezgoda – Radosław Kamiński, Sebastian Cuch, Krystian Pomorski, Patryk Cieślak (67' Kamil Wiśniewski), Paweł Broniszewski, Arkadiusz Ciach, Mateusz Kwiatkowski, Kamil Tlaga, Bartosz Michalik, Rafał Maciejewski.

Sędziował: Rafał Michalak (Skierniewice)
    Żółte kartki: Maciążek, Tomczuk, Lewandowski, Danowski (Concordia), Ciach, Kwiatkowski, Tlaga, Maciejewski (Świt)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 11:15 w Łowiczu.